20 YILDA 150 ROMORKÖR İHRAÇ ETTİ

Römorkor imalatına başladığı 1997 yılından bugüne kadar 150 romorkörü dünyanın birçok noktasına ihraç etti

27 Şubat 2018 Salı 15:08 < GEMİ İNŞA / YAN SANAYİ

Uzmar Denizcilik Yönetim Kurulu Üyesi Altuğ, "2018'de ise yine kendi yazılımımız olan data yönetim programımızı devreye alarak liman operasyonlarımızı anında ve her yerden online olarak denetleyebileceğiz" dedi.

Römorkor imalatına başladığı 1997 yılından bugüne kadar 150 gemiyi dünyanın birçok noktasına ihraç eden Uzmar Denizcilik, geliştirdiği SEM isimli yazılımla son derece ileri düzeyde gemiler inşa ederek, bakım, yedek parça ihtiyaçlarını işletme süresince takip edecek.

Uzmar Denizcilik'in, kılavuzluk ve römorkörcülük hizmetlerini, önce emniyet ve sıfır risk anlayışı ile günde 24 saat, 7 gün ve aynı anda beş farklı noktada emniyetli manevra yapabilecek şekilde kılavuz kaptanları ve römorkörleriyle 25 yıldır verdiğini aktaran Uzmar Denizcilik Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Noyan Altuğ, "Bu hizmetlerimizde ihtiyaç duyduğumuz deniz vasıtalarını üretmek için kurduğumuz Uzmar Workboat & Tug Factory (Uzmar Gemi İnşa Sanayi) dünyadaki en önemli römorkör tersanelerinden biri haline geldi. Son derece gelişmiş römorkörler inşa ederek Avusturalya'dan Norveç'e, Hollanda'dan Abu Dhabi'ye 150'den fazla römorkör ihraç ettik. Şu an tersanemizde 20 römorkörümüz de inşa halinde" dedi.

Geliştirdikleri SEM isimli yazılımla son derece ileri düzeyde gemiler inşa ederek, bakım, yedek parça ihtiyaçlarını işletme süresince de titizlikle takip ettiklerini dile getiren Ahmet Noyan Altuğ şunları söyledi: "2018'de ise yine kendi yazılımımız olan data yönetim programımızı devreye alarak liman operasyonlarımızı anında ve her yerden online olarak denetleyebileceğiz."

Yeni yatırımlar yolda
Geçen yıl Aliağa'daki filolarını iki adet yüksek manevra kabiliyetinde 60 TBT ASD yangın söndürme donanımına sahip römorkörle genişlettiklerini söyleyen Altuğ, "Bu yıl da iki adet 80 - 90 TBT ASD römorkörü ile yüksek süratli bir adet pilot botu filomuza katacağız" diye konuştu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2610     EURO 7.3524     IMKB 97988     ALTIN 242,791