28. HONG KONG EJDERHALI TEKNE FESTİVALİ BAŞLADI

28. Hong Kong Ejderhalı Tekne Festivali, yetkililer, sponsorlar ve sporcuların katılımıyla ABD'nin New York eyaletinde başladı.

20 Temmuz 2018 Cuma 23:07 < DÜNYA
Bu yıl 28'inci kez düzenlenen, Hong Kong Ejderhalı Tekne Festivali, yetkililer, sponsorlar ve sporcuların katılımıyla başladı.

Hong Kong Ejderhalı Tekne Festivali'nin 28.'si ABD'nin New York eyaletinde başladı. Festival sahipleri ve davetliler Central Park Gölü kayıkhanesinin yanındaki Bethesda Çeşmesi yakınında bulunan teknelerindeki ejderhaların gözlerine onları uyandırmak için kırmızı noktalar koydu. Festivalde davetliler için bir tekne sergilenirken, bir başka tekne ise onları gezdirmek amacıyla bekletiliyor. Festivali gezen davetliler tekne gezilerine katılırken, düzenlenen gösterileri izliyor.Festival, Queens ilçesindeki Corona Park'ta bulunan Meadow Gölü'nde 11 ve 12 Ağustos'ta yarışan bu yılki ejderha bot yarışlarında yarışan 200'den fazla takımın antrenman döneminin başlangıcına da işaret ediyor.

Organizatörlere göre, New York'taki yıllık Hong Kong Ejderhalı Tekne Festivali, çok kültürlü festival olması açısından New York'ta ve ABD'deki en büyük festival olma özelliğini taşıyor.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6024     EURO 6.4267     IMKB 96982     ALTIN 221,663