ABD, EN ÜRKÜTÜCÜ DENİZALTILARINA SAHİBİZ

ABD 6. Filo basın dairesi, Amerikan denizaltı kuvvetlerinin ‘gezegenin en güçlü ve ürkütücü’ kuvvetleri olduğu, ileri sürdü

13 Ağustos 2018 Pazartesi 14:55 < DÜNYA
Sputnik'e  konuşan, ABD 6. Filo sözcüsü Kyle Raines, Rus İzvestiya gazetesinin Rusya Karadeniz Filosu'na ait Amiral Essen fırkateyninin nisanda ABD'nin USS Ohio denizaltısını yakın mesafeden takip ettiğine dair haberi hakkında konuştu."Bu haberle ilgili açıklayabileceğim herhangi bir şey yok. Denizaltı kuvvetlerimiz, gezegenin en güçlü ve ürkütücü kuvvetleri olmaya devam ediyor" diyen Raines, sözlerini şöyle sürdürdü:

"ABD Deniz Kuvvetleri'nde görevli uçak ve gemiler, uluslararası hava ve deniz sahasında sürekli olarak Rus askerlerle karşılaşıyor ve bu tür karşılaşmaların çoğu güvenli ve profesyonel nitelik taşıyor."

Daha önce İzvestiya gazetesi, Rus ordusundan kaynaklara dayandırdığı haberinde geçen nisanda Akdeniz'deki görevi sırasında USS Ohio'yla karşılaşan Amiral Essen fırkateyninin mürettebatının, 2 saati aşkın bir süre denizaltıyı takip ettiğini, sıcak takip sırasında USS Ohio'nun tüm ana parametrelerinin kaydedildiğini yazmıştı.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.5009     EURO 6.2411     IMKB 92937     ALTIN 216,593