AKTÜEL

25 Nisan 2018 Çarşamba 16:30 DİĞER KÖŞE YAZILARI

ALİ BOZOĞLU'NUN İLK KİTABI

ALİ BOZOĞLU’NUN İLK KİTABI
 
        Ali BOZOĞLU ile beni gazetemizin imtiyaz sahibi Yamaç ERÖZBEK tanıştırdı. Kendisi o yıllarda Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nde görevliydi. İlk tanıştığımız andan itibaren bilgi birikimini benimle paylaşmaya başladı. O yıllarda Deniz Ticaret Gazetesi'nde yazarken aynı zamanda  Y. D Denizcilik Dergisi’ne de bol fotoğraflı yazılar hazırlıyordum. Ali’nin çok katkıları olmuştur. Daha sonra Türkiye Denizcilik İşletmeleri’nden emekli oldu ve gazete, dergilerde daha çok yazmaya başladı. Benimle beraber tanıdığım tüm gemi severler gemilerimizin bazı bilinmeyen fotoğraflarını gördük ve bilgilerini Ali’nin yazdıklarından okuduk, öğrendik. Bilgileri arşivimizde muhafaza ediyoruz. Dileyenler ile de paylaşıyoruz. Çünkü Ali bir sohbetimizde;

 ‘’ Hulusi bilgileri paylaşalım. Geçmişteki gemilerimizi insanlar öğrensin ‘’ demişti.

          Aradan yıllar geçti. Ali BOZOĞLU Türk deniz tarihine çok güzel bir sürpriz yaptı. Yılların birikimini ilk kitabında toplamış. Kitabın adı:
 
AKDENİZ’DE AYYILDIZLI GEMİLER
 
         Kitap, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi tarafından bastırılmış ve talep edenlere ücretsiz veriliyormuş. 1. Baskısı tükenmiş. 2. Baskı hazırlanıyormuş.

        Arkadaşım Ali BOZOĞLU’nu huzurunuzda tebrik ederken BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYORUZ ve yeni kitaplar bekliyoruz.

Yazı: B. Hulusi GÜRBÜZ 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7559     EURO 6.6657     IMKB 98470     ALTIN 227,817