ALMAN GEZGİNLER, KUŞADASI'NDA BATIK DALIŞI İÇİN 2 AY PEDAL ÇEVİRDİ

Kuşadası'ndaki uçak batığına dalmak için Almanya'dan yola çıkan 2 dalış eğitmeni, 2 ayda 3 bin 800 kilometre pedal çevirdi

14 Kasım 2017 Salı 09:24 < SU ALTI /YÜZME/ DALIŞ
Basından haberdar oldukları uçak batığına dalmak için Almanya'dan bisikletle yola çıkan fizik tedavi uzmanı Monica Hofman ile öğretmen Cristian Wagner, hedeflerine ulaşmak amacıyla 3 bin 800 kilometreyi 2 ayda kat etti. Kuşadası'na gelen ikili, usta dalgıç Tağmaç Saraçoğlu ile gün boyu dalış yaptı. Uçağın içi ve çevresinde dalış yapan ikili, batığın yanı sıra bölgede, nesli tükenmek tehlikesi altında olan iki Akdeniz foku ile karşılaşınca büyük heyecan yaşadı.

2 AYDA 3 BİN 800 KİLOMETRE

Daha önce de değişik ülkelere dalış yapmaya gittiklerini, Monaco, Umman, Birleşik Arap Emirlikleri'nde keyifli dalışlar yaptıklarını söyleyen Monica Hofman ile Cristian Wagner, şöyle dedi:
"Haberlerde, gazete ve televizyonlarda dünyanın en büyük uçak batığının Kuşadası'nda olduğunu öğrenince heyecanlandık. İznimizi en güzel şekilde değerlendirmek için yola çıktık. Bisikletlerimiz ile iki ayda 3 bin 800 kilometre yolu pedal çevirerek Kuşadası'na geldik. Burada yaptığımız dalışa değdi. Gerçekten harikaydı. Uçak batığında birçok balık gördük. Ardından yaptığımız mağara dalışında uzaktan da olsa, nesli tükenmekte olan iki Akdeniz foku gördük. Büyülendik."

GÜRCİSTAN'A GİDECEKLER

Kuşadası'nda geçirdikleri 3 günü unutmayacaklarını belirten 2 Alman, geldikleri güzergahtan dönme yerine tatillerini uzatmaya karar verdi. Pamukkale'ye giden ikili, ardından Gürcistan'ın başkenti Tiflis'e geçeceklerini, ardından yılbaşı tatili için Almanya'ya döneceklerini söyledi.
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.5033     EURO 7.3869     IMKB 93371     ALTIN 250,902