ARŞİV
Bölüm
Kategori    
Köşe yazarı    
Arama yeri
Arama kelimesi
Su altının yeni kaşifi: Akıllı robot balık
Fırat Üniversitesinde (FÜ) öğretim elemanları, 3 boyutlu hareket kabiliyetine sahip keşif, gözlem, araştırma ve askeri amaçlı kullanılabilecek "Robot Balık" üretti
Dev anlaşma imzalandı
Petrol üretimini gittikçe arttıran Hindistan yeni planlarını devreye soktu. Hindistan, Abu Dhabinin petrol ve doğalgaz sahalarının yüzde 10'unu satın aldı.
Birleşmiş Milletler'den Kıbrıs açıklaması
BM Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, Doğu Akdeniz'deki artan gerginlikten üzüntü duyulduğunu, Genel Sekreter Guterres'in "Kıbrıs'ın çevresinde bulunan doğal kaynaklardan her iki toplumun da yarar sağlaması çağrısını yinelediğini" bildirdi.
Gemiadamları ve Kılavuz Kaptanlar Yönetmeliği
Gemiadamları ve kılavuz kaptanların yeterlikleri, vardiya tutmalarına ilişkin kurallar ve denizcilik eğitimine ilişkin yönetmelik yayınlandı
BoatShow'un gözdesi
10-18 Şubat tarihleri arasında açık kalacak fuarda Marin Türk yaelkencilerin uğrak yeri oldu
Türk şirketi Palmali Denizcilik Rus petrol devine dava açtı
Türk şirketi Palmali Denizcilik, Rus petrol devi Lukoil'e bağlı 'Litasco' firmasını mahkemeye verdi.
İstanbul Boğazı'nı denizanası bastı
İstanbul Boğazı deniz analarının istilasına uğradı. Ortaköy'de denizin üstü tamamen beyaz renkli denizanalarıyla kaplandı.
Boğazdan 43 bin gemi geçti
Deniz Ticareti Genel Müdürlüğü verilerine göre geçen yıl İstanbul Boğazı’ndan geçen gemi sayısı 42 bin 978 olurken, en fazla geçişin 3 bin 873 geçiş ile Aralık ayında gerçekleşti.
Kaputaş Plajı’na kepçe girdi
Sosyal medyada yayılan "plaja beton dökülüyor" iddiaları sonrasında vatandaşlardan büyük tepki gelirken, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'den "Bir iş makinesi girdi, tankı yerleştirdi ve hiç beton dökmüyoruz" açıklaması geldi.
Hepimizin Odası Hareketi Marmaralı Denizcilerle
IMEAK Deniz Ticaret Odası Başkan Adayı Tamer Kıran Marmara ziyaretleri kapsamında Bandırma, Çanakkale ve Tekirdağ’da denizcilerle bir araya geldi.
Gemi inşa 'da son nokta. Tersane Platformu
Hamburg merkezli oluşturulan bir intenet platformu Dünya üzerindeki tersaneleri birbirine bağlıyor
Safi Port'da, gemiden denize düştü
Çamur gemisinin güvertesinden ambara düşen Emrullah Balçık, ambar kapağının denize açılmasıyla deniz düşerek hayatını kaybetti
Libya'da tekne faciası: 90 göçmen yaşamını yitirdi
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından yapılan açıklamada, bir botun Libya açıklarında battığı ve 90 kişinin öldüğü bildirildi.
Türk Loydu'ndan taziye
Suveyör Ahmet Uzun'nun trafik kazasında kaybettiği eşi ve oğlu için Türk Loydu taziye yayınladı