ARŞİV
Bölüm
Kategori    
Köşe yazarı    
Arama yeri
Arama kelimesi
Bafa Gölü Yine Yeşile Teslim Oldu
Bafa Gölü'nü 2014 yılında kaplayan alglerin neden olduğu ve canlı yaşamı yok eden yeşil örtü, hiçbir önlem alınmadığı için gölü yine teslim aldı.
DSİ Uyarıda Bulundu
DSİ 10. Bölge Müdürlüğü, artan sıcaklık ile birlikte vatandaşları baraj, gölet ve sulama kanallarına girmemesine yönelik uyarılarda bulundu.
Kaçak Avlanmış Balıklar Ele Geçirildi
Van'ın Erciş ve Muradiye ilçelerinde kaçak avlanmış 500 kilogram inci kefali balığı ele geçirildi.
Botan Çayı'na Kurulacak HES İçin Toplantı
Botan Çayı üzerinde kurulması planlanan 38.5 MW’lık Hizan HES için 6 Temmuz'da İDK Toplantısı gerçekleştirilecek.
Rüzgar Sörfü Sporcumuz Lena Erdil Dünya İkincisi Oldu
Okan Üniversitesi Hastanesi’nin sponsoru olduğu, ülkemizi rüzgar sörfünde başarı ile temsil eden sporcumuz Lena Erdil, 2018 PWA Dünya Rüzgar Şampiyonası’nı ikincilikle tamamlayarak bayrağımızı Portekiz’de gururla dalgalandırdı.
Belediye 'Deniz Yüzeyi Temizleme Aracı' Üretti
AYDIN Büyükşehir Belediyesi Denizcilik Dairesi Başkanlığı ekipleri, kendi imkanlarıyla deniz yüzeyi temizleme aracı yaptı.
Gemi Tedarikçileri 23-24 Kasımda İstanbul’da
“ISSA-International Shipsuppliers & Services Association” tarafından her yıl dünyanın farklı ülkelerinde düzenlenen Gemi Tedarikçileri ve Hizmetleri Derneği 63. Kongre ve Fuarı 23-24 Kasım'da Wyndham Grand Levent Otel’de düzenlenecek.
Avrupa’nın En Büyük Yeşil Deniz Kaplumbağası Yeni Evinde
Bayrampaşa Forum AVM içerisinde bulunan SEA LIFE İstanbul, yaz tatilinde tüm çocukları yakın zamanda İtalya'dan Türkiye'ye getirilen ve Avrupa’nın en büyük yeşil deniz kaplumbağası olan Iggy’yi ziyaret etmeye davet ediyor.
Piri Reis Üniversitesi Gemisi Dördüncü Seferine Başlıyor
Piri Reis Üniversitesi Gemisi’nin dördüncü seferine Zeyport Limanı’ndan başlayacağı öğrenildi.
Rodos - Marmaris Yelkenli Yat Yarışları Sona Erdi
Marmaris Uluslararası Yat Kulübü ve Rodos Açık Deniz Yelkencileri Kulübü'nün ortaklaşa düzenlediği 13. Uluslararası Channel Regatta 2018 Rodos-Marmaris Yelkenli Yat Yarışları sona erdi.
Trabzon Hamsisine Coğrafi İşaret Tescili
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), Trabzon açıklarında avlanan hamsinin farklı ve özgün bir tür olduğu gerekçesiyle, coğrafi işaret tescil belgesi almak için başvuru yaptı.
Binlerce Sporcu İstanbul Boğazı’nda Yüzmek İçin Mücadele Etti
Bu yıl 30’uncusu düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın elemeleri Türkiye’nin 5 farklı bölgesinde gerçekleştirilen etkinliklerle sona erdi. Sırada ise büyük yarış var. Tüm Türkiye’den 2041 sporcunun katıldığı elemelerin başarılı isimleri, 22 Temmuz günü Asya’dan Avrupa’ya yüzerek geçen en hızlı isim olmak için yarışacak.
İç Sularda Uygulanan Av Yasağı Sona Erdi
Eskişehir Olta Balıkçılığı ve Doğal Yaşamı Koruma Derneği (ESBALDER) Başkanı Osman Demirtaş, yeni avlanma sezonunda avcıların kurallara uymaları konusunda uyarı ve tavsiyelerde bulundu.
''Gazze'ye Özgürlük Filosu'' Seine Nehri'nden geçti
İsrail'in Gazze'ye uyguladığı ambargoyu delmek amacıyla Norveç ve İsveç'ten yola çıkan filoya ait iki tekne Seine Nehri'nden geçti.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737