ARŞİV
Bölüm
Kategori    
Köşe yazarı    
Arama yeri
Arama kelimesi
Sürüklenen Gemideki 6 Rus Denizciyi SG Helikopteri Kurtardı
Olumsuz hava koşulları nedeniyle Bartın’da demirde bulunan Rus bayraklı M/T Nefterudovoz 29M adlı tanker, Karadeniz’de yaklaşık 1 mil sürüklendi.
Siber Korsanların Hedefi Gemiler!
Siber tehditlere karşı İstanbul Marriot Hotel Asia'da düzenlenen seminerde siber olayların artışı, siber olaylara karşı nasıl yol izlenebileceği gibi bir çok konu hakkında bilgi verildi.
'Tehlikeli Madde Eğitici Çalıştay'ın Sonrasında Eğitimlere Devam Ediliyor
2008 yılından günümüze kadar yurt içi ve yurt dışında Tehlikeli Madde ve Lojistik Yönetimi eğitimleri veren uzman bir eğitim kurumu olan 3E Akademi, 2011 yılından bugüne kadar bakanlıktan yetkili olarak deneyimli eğitmen kadrosuyla çok sayıda liman ve liman işletmelerine acentelara açık grup veya özel grup eğitimleri olarak veriyor.
Karides'e Yatıran Kazanıyor
Adana’da, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Su Ürünleri Fakültesi, ARGE çalışmasıyla denizden yaklaşık 65 kilometre uzaklıktaki tesislerde karides yetiştiriyor. 300 bin yavru karides ile çiftlik kuran girişimci, yılda 400 bin lira kazanabiliyor.
Kayıp Denizaltıdan Sinyal Geldi
Arjantin'de Güney Atlantik Okyanusu açıklarında seyir halindeyken ortadan kaybolan denizaltıdan geldiği düşünülen uydu telefonu sinyalleri tespit edildi. Denizaltıdan çarşamba gününden bu yana haber alınamıyor.
Atina’yı Korkutan Tatbikat
Türkiye’nin cumartesi gecesi Ege’de sualtı cihazı yerleştirme tatbikatı, Yunan yetkilileri paniğe soktu. Haber siteleri, “Yoksa Ankara, Ege Adaları’nı kuşatmaya mı başlıyor” sorusunu sordu.
Dünyanın En Pahalı Yelkenlisi Marmaris'te
Rus milyarder Andrey Igorevich Melnichenko'nun dünyanın en pahalısı olma özelliğine sahip 'Sailing Yacht A' isimli yelkenli yatı, Muğla'nın Marmaris İlçesi'ne geldi.
Denizi olmayan Sivas’ta Yat Görenler Şaşkınlığa Uğradı
Denizden kilometrelerce uzaklıktaki Sivas’ta karadan giden 25 metre uzunluğundaki yatı polis çevirdi.
“Turizmin Gelişmesi İçin Kruvaziyer Liman Şart”
Ordu Tanıtım Kulübü (ORTAK) Derneği Başkanı Arzu Tosunoğlu, Ordu’nun son yıllarda turizmde gelişme gösterdiğini ancak bunun yeterli olmadığını belirterek, turizme katkı sağlayan havalimanı gibi şimdi de Kruvaziyer Liman Projesinin gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.
Antalya'da 40 Engelli Denizaltı İle Dalış Yaptı
Türkiye Beyazay Derneği tarafından düzenlenen etkinlikle engelli bireylerin de hayata katılımını sağlamak amaçlandı.
Yerli sismik Araştırma Gemisi ve Denizaltı Kurtarma Gemilerinin İşlevleri
ODTÜ'de gerçekleştirilen Deniz Sistemleri Seminerinde İstanbul Shipyard firmasından Projeler Koordinatörü Faik Uzun, Yerli Sismik Araştırma Gemisi ve Denizaltı kurtarma gemilerinin işlevlerinin ne olduğu hakkında bilgi verdi.
Gemi Yolculuklarında Sağlık Rehberi
Artan gemi yolculuğu seçenekleri seyahat severlere yeni olanaklar sunuyor.
Balık Adası Çuvalladı mı?
Karamürsel'de nostaljik dokusu ile ilçeye bambaşka bir hava veren balık adası geçtiğimiz yıl büyük sıkıntılar ile yıkılmış ve ilçe halkına ve balıkçılara yapılacak olan balık adası projesi yarışma düzenlenilerek yapılmıştı.
Türkiye'den 59 Ülkeye Balık İhracatı
Türkiye'nin yıllık balık satış rakamlarının 800 milyon doları aştığı açıklandı.