ARŞİV
Bölüm
Kategori    
Köşe yazarı    
Arama yeri
Arama kelimesi
' 6. Pendik Yelken Marınturk Cup '6 Mayısta Marinturk Pendik Marina’da Gerçekleştirilecek
Marinturk’ün yelken sporuna desteği devam ediyor. Pendik Yelken Marinturk Cup ve 2. Ayak Türkiye Sportsboat Trofesi Marinturk’ün ev sahipliğinde gerçekleşecek.
Pera Eğitim’de Deniz Sezonu Erken Açıldı!
Pera Müzesi eğitim programları İstanbul’da Deniz Sefası: Deniz Hamamından Plaja Nostalji sergisi kapsamında çocuklara, gençlere ve yetişkinlere yönelik atölyeler sunuyor. Pera Eğitim’in yeni programında katılımcılar, atölyelerde deniz ve plaj kültürünün geçmişten günümüze tarihini inceliyor, ardından doğal ve organik malzemeler ile çalışarak kendi tasarımlarını ortaya koyuyor.
AKUT Sporcusunun Büyük Başarısı
AKUT Spor Kulübü millî sualtı sporcusu Birgül Erken, Bulgaristan'da düzenlenen Freediving Cup 2018'de toplam kombine puan alarak 1'inci oldu.
İMEAK Deniz Ticaret Odası’ndan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na Ziyaret
İMEAK Deniz Ticaret Odası, yeni Yönetim Kurulu Başkanı ve belirlenen yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında ziyaret etti.
M/F Gelibolu Haziranda İlk Seferine Başlıyor
Gestaş yaz sezonu öncesi filosuna bir yeni gemi daha katıyor. Aksoy Gelibolu Tersanesi'nde inşa edilen 'M/F Gelibolu' isimli arabalı feribot, törenle suya indirildi.
Deniz Üstünde Türk Bayrağı Açıldı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Antalya'nın Kemer ilçesinde flyboard sporcuları denizde Türk Bayrağı açtı.
Titanik'in Menüsü Rekor Fiyata Satıldı
Titanik gemisinin ilk yemek menüsü açık arttırmada 100 bin sterline (571 bin TL) satıldı.
TCG Fırtına Hücumbotu, 23 Nisan'da Ziyarete Açıldı
Güllük Limanı'na yanaşan TCG FIRTINA Hücumbotu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle ziyarete açıldı.
"Sibirya'nın Mavi Gözü" Baykal'da Doğa ve Kültür Dolu Bir Deneyim
Baykal, kristal parlaklığındaki suları, flora ve fauna açısından yaşayan bir müze olması, dünyadaki tatlı suyun yaklaşık yüzde 20’sine sahip oluşuyla bir gölden çok daha fazlası… 14-22 Temmuz arasındaki FEST programı sizi bir “Dünya Mirası”yla buluşturuyor.
‘AKVARYUM ADAM’ 2018 TROYA YILI’NDA TROYA ATI’YLA REKOR KIRACAK
“Kainatta Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan” unvanını alan, “AKVARYUM ADAM” lakabıyla adından söz ettiren Dünya Rekortmeni Cem KARABAY, "2018 Troya Yılı" kapsamında Gökçeada'da 23 Nisan'da gerçekleştireceği "En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama" rekoru denemesi için hazırlanıyor.
Avlanması Yasak Türler Değişti
Ticari amaçlı su ürünleri avcılığında, avlanması yasak türlerden ticari deniz süngerleri çıkarıldı, köpek balığı ve mantalar eklendi.
Balıkçı Teknesinin Mürettebatı Kaçtı
Kırım’daki limanlara yasa dışı giriş yaptığı için el koyulan Rus bayraklı balıkçı teknesi mürettebatından 2 kişi Belarus’a kaçarken, 7 kişinin ülkeden çıkmasına izin verilmediği öğrenildi.
Katar ve İngiltere’nin Ortak Tatbikatı
Katar kara sularında, Katar ve İngiltere ortak tatbikat gerçekleştirdi.
‘Büyüleyen Şehir İstanbul Sergisi’ Trump Art Gallery’de
Türk Modern Resim Sanatı’nın son dönemdeki başarılı isimlerinden Memduh Kuzay’ın ‘Büyüleyen Şehir İstanbul’ isimli sergisi 21 Mayıs’a kadar Trump Art Gallery’de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.