ARŞİV
Bölüm
Kategori    
Köşe yazarı    
Arama yeri
Arama kelimesi
Uçak Gemisinin Üzerine Helikopter Düştü
Filipinler’de ABD Ordusu’na ait bir helikopter, yine aynı ülkenin donanma gemisine düştü. Kazada ölen olmazken yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.
Pasifik Okyanusu'nun Çöp Temizleme Sistemi Hazır
Denizlerin ve okyanusların kirliliği, önemli bir problem olmaktan çıkıyor. Belki okyanusun tamamını bir anda temizlemek mümkün değil ama başlamak için somut gelişmeler hazır.
Metro Türkiye “Et ve Balık İzlenebilirliği” İle Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin Sahibi Oldu
Türkiye’de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerini benimsetmeyi, başarılı çalışmalar gerçekleştiren şirketleri öne çıkarmayı ve örnek olmalarını sağlayarak değişimi teşvik etmeyi amaçlayan Sürdürülebilir İş Ödülleri 17 Ekim’de sahiplerini buldu.
MSC Cruises Ultra-Lüks Segmente Giriş Yapıyor
MSC Cruises, Fincantieri Tersanesi'ne verdiği 4 yeni gemi siparişiyle Ultra-Lüks segmente giriş yapıyor. Son derece üstün yeniliklerle donatılmış yeni nesil gemilerden ilki 2023 yılı ilkbaharında hizmete alınacak.
The Bodrum Cup'ın Ana Sponsoru 'Yalıkavak Marina'
Yalıkavak Marina, bu yıl 30’uncusu düzenlenen Türkiye´nin önde gelen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup’ın Ana Sponsoru oldu. Yalıkavak Marina, aynı zamanda festival kapsamında bu yıl ilk defa İstanbul’da düzenlenen İstanbul Challenge’ın ise Platin Sponsoru oldu.
Rixos Sailing Cup’ta Ünlüler Buluşması
“Dostluk Kazansın” sloganı ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Rixos Sailing Cup Göcek 2018, 11-14 Ekim tarihleri arasında Rixos Premium Göcek’te yelken tutkunlarını bir araya getirdi.
Palamut Bolluğu Fiyatlara Yansıdı
Bu yıl balıkta yaşanan bolluk balıkçıların yüzünü güldürürken tezgahlardaki balık fiyatları da düştü.
1 Ton Kaçak Deniz Patlıcanı Yakalandı
Tekirdağ’da bir kamyonette yapılan aramada çuvallar ve kovalara doldurulmuş avlanması yasak 1 ton deniz patlıcanı yakalanırken E.Y. isimli kamyonet sürücüsü gözaltına alındı.
M/V Bilal Bal Gemisine Mahkemeden 'Satılamaz' Kararı
Şile’de 1 Kasım 2017’de 9 mürettebatıyla batan ve 88 metre derinlikte hurda halinde olan M/V Bilal Bal kosteriyle ilgili mahkeme, ‘satılamaz’ kararı verdi.
MSC Cruises Çevresel Koruma Programını Genişletiyor
MSC Cruises Plastik Kullanımını Azaltma Programı ile Mart 2019'a kadar tek kullanımlık plastik ürün tüketimini tüm filosunda aşamalı olarak azaltmayı veya başka tür ürünlerle değiştirmeyi amaçlıyor. İlk aşamada 2018 yılı sonuna kadar tüm plastik pipetler % 100 uyumlu ve biyolojik olarak parçalanabilir oralternatifleriyle değiştirilecek.
Toprağın Altına Gömülü Viking Gemisi Keşfedildi
Norveç'te arkeologlar, toprağın altına gömülmüş bir Viking gemisi keşfettiler. Toprağın yaklaşık yarım metre altındaki gemi kalıntısının 20 metre boyunda olduğu kaydedildi.
Geleceğin Yakıtı İçin İmzalar Atıldı
Arkas Petrol, Japon Sumitomo ile sıvılaştırılmış doğal gazın (LNG) gemi yakıtı olarak Türkiye ve çevresindeki denizlerde kullanılmaya başlaması amacıyla ortak bir protokole imza attı.
Denizi Kirleten Gemilere 7 Milyon 386 Bin Lira Ceza Kesildi
Mersin’de deniz kirliliğine karşı 2014 yılından bugüne kadar süren çalışmalar kapsamında Akdeniz’e atık bırakan gemilere 7 milyon 386 bin lira ceza kesildi.
Avrupa ve Orta Doğu Ülkelerine Yozgat'tan Balık İhracatı
Denize kıyısı olmayan ve Bozkırın ortasında yer alan Yozgat’taki Süreyyabey Barajı’nda balıkçılar tarafından avlanan sazan, alabalık ve gümüş balığı birçok Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinin sofralarını süslüyor.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,800