ATİNA’YI KORKUTAN TATBİKAT

Türkiye’nin cumartesi gecesi Ege’de sualtı cihazı yerleştirme tatbikatı, Yunan yetkilileri paniğe soktu. Haber siteleri, “Yoksa Ankara, Ege Adaları’nı kuşatmaya mı başlıyor” sorusunu sordu.

20 Kasım 2017 Pazartesi 11:12 < GÜNDEM
Ege Bölgesi’nde Denizkurdu 2017 tatbikatı çerçevesinde sualtı araştırmaları için bulunan Türk gemilerimiz Yunanistan’a korku saldı. Yunan haber sitesi Mignatiou ile birlikte ülkede yayımlanan bazı gazeteler, Türkiye'nin Ege bölgesinde sualtı tatbikatı yapmasını ve uyarı cihazları yerleştirmesini Ege Adaları’nı ‘kuşatma başlangıcı’ olarak servis etti.

GECE ŞAŞKINLIĞI 

Haberde, Midilli ve Sakız adalarına yakın bir bölgeye sualtı cihazı yerleştirme tatbikatının gece olması da şaşırtıcı olarak vurgulandı. Türkiye'nin, NAVTEX (yayın istasyonlarından gemilere/teknelere aciliyet, emniyet, meteoroloji ve çeşitli uyarıların aktarılmasını sağlayan ve uyarıları yazılı olarak verebilen bir sistem) yayınlayarak Ege'nin büyük bir alanını da bağladığı iddia edildi. Semadirek, Limni, İskiri ve Bozbaba adaları çevresinde tatbikatların da devam ettiği vurgulanarak, Yunan hükümetinin bu kışkırtmalara gerekli cevabı vermesi istendi.

ÇIKARMA YAPMIŞTI 

Geçtiğimiz mayıs ayında, Marmara, Ege ve Doğu Akdeniz’de “Denizkurdu-2017 Tatbikatı” yapılmıştı. Tatbikatta, SAT komandoları hem sualtı ve hem de su üstünden Yılancık Adası'na çıkarma yapmıştı. 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.3067     EURO 7.3715     IMKB 94562     ALTIN 244,144