Bahar DUMANLI

bahardumanli72@gmail.com 12 Mayıs 2018 Cumartesi 18:14 DİĞER KÖŞE YAZILARI

SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ

                            SARIYER EDEBİYAT GÜNLERİ


 
        Sarıyer’ de 7 yıldır düzenlenen edebiyat günleri, dopdolu programıyla bu yılda bizlerle. Sanata ve sanatçıya, kitaplara değer veren herkese açık olan bu etkinlik birçok ünlü ismi ağırlayacak. Şiir teknesi, imza günleri, söyleşiler, gösteriler ve son gün kapanışta saat 18:00 de Cem Adrian konseri ile veda edecek.

         Düzenlenecek imza günlerinde; İnci Aral, Oktay Ekşi, Atilla Dorsay, Nebil Özgentürk, Nevşin Mengü, İrfan Değirmenci, Enver Aysever, Türkan Şoray, Kahraman Tazeoğlu, Pelin Batu,  Aret Vartanyan ve Ahmet Ümit okurlarıyla buluşacak.

          Etkinliğe farklı ilçelerden katılacak edebiyatseverler için Üsküdar, Kadıköy ve Beşiktaş'tan kalkacak "Şiir Hatları"nda Yunus Karabulut, Betül Dündar, Taner Cindoruk ve İbrahim Baştuğ katılımcılar için şiirlerini seslendirecekler.

          Sarıyer Edebiyat Günleri" kapsamında "Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü"nü ise bu yıl İnci Aral alacak. Etkinlik kapsamında düzenlenen "Fakir Baykurt Öykü Yarışması"nda da ortaokul, lise ve yetişkin kategorisinde dereceye giren katılımcılar ödüllendirilecek.

           Sarıyer Belediyesi’nin düzenlediği artık gelenek haline gelen bu etkinliğe tüm İstanbulluların katılmasını tavsiye ederim. Sanattan şiirden oldukça uzaklaştığımız bugünlerde böyle bir etkinliğe katılıp  ruhunuzu ödüllendirebilir, hafta sonunu güzel ve gayet zevkli bir biçimde geçirebilirsiniz.YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7559     EURO 6.6657     IMKB 98470     ALTIN 227,817