Anasayfa » Balıkçılık / Balık / Mekanlar
Bodrum’da zehirli balon balığı tedirginliği
Muğla'nın Bodrum ilçesinde, balıkçıların ağlarına sürüler halinde takılan balon balıkları, tedirginlik yarattı. Zehirli bir tür olan balon balıklarından yediği ileri sürülen 2 kedi telef oldu
Akdeniz'e gelen zehirli balık için 'Wanted' afişi
TÜDAV Başkanı Prof. Dr. Bayram Öztürk, son yıllarda iklim değişikliği ve besin ağındaki değişimlerle birlikte Akdeniz başta olmak üzere Türkiye denizlerine birçok yabancı deniz canlısı girdiğini söyledi. Öztürk, yüzgeçleri zehirli aslan balıklarının tanınmasıyla ilgili olarak da "Halkı ve başta da balıkçıları uyarmak amacıyla bir poster hazırlayarak bütün balıkçı kasabalarına ve dalış merkezlerine
Denizi Olmayan Kent Yıllık 4,7 Bin Ton Balık Üretiyor
Doğu Karadeniz'in denize kıyısı olmayan kenti Gümüşhane'de, zengin dere yatakları ve enerji için kurulan barajlardaki 38 tesiste her yıl ortalama 4 bin 675 ton alabalık üretiliyor.
Türkiye Orkinos Balığı Kota Dağılımı toplantısı
Tuncay Şeker başkanlığında, Metin Kalkavan'ın himayesinde Deniz Ticaret Odası Meclis Salonu'nda düzenlendi
Marmara için acil harekete geçilmeli
Marmara Denizi’ndeki kirliliğe dikkat çeken uzmanlar acil eylem planı hazırlanması gerektiğini dile getirdi. Balıkçılar için çözüm önerisi ise yurt dışındaki sularda avlanmaları
Van Erçek köyünde İnci Kefal'i sevinci
Van Gölü'nde endemik bir tür olan inci kefalinin, proje kapsamında bırakıldığı Erçek Gölü'nde popülasyonunu artırması balıkçıları sevindirdi.
Türk balıkçıları Somali'de avlanabilecek
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Somali ile balıkçılık alanında imzalanan anlaşmanın her iki ülke içinde faydalı olacağını belirterek, "Bu anlaşmadan sonra farklı alanlarda da anlaşmaların devam edileceğine inanıyorum." dedi.
Su ürünlerinde iyi tarım uygulamaları desteği
Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları destek miktarı kilogram başına 25 kuruş olarak tespit edildi.
600 deniz mili katetti, Türkiye'de ilk defa görüldü
Genellikle tropik sularda yaşayan "mandagöz" balığı, yaklaşık 600 deniz mili katederek ulaştığı Mersin'de balıkçılar tarafından yakalandı.
Karadeniz'in Hamsisi Ege'den
Karadeniz ve Marmara'daki meslektaşlarının aksine denizden dolu ağlarla dönen Egeli balıkçıların avladıkları balıklar Türkiye'nin dört bir yanına gönderiliyor.