Anasayfa » Balıkçılık / Balık / Mekanlar
Elektrikle Balık Avı Ölüm Getirdi
Kars’ta, elektrikle balık avlamak isteyen 1 kişi elektrik akımın kapılarak hayatını kaybetti.
En büyük Balığı Tutmak İçin Yarıştılar
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi ile Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 8. Geleneksel İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı Yarışması İskenderun sahilinde gerçekleştirildi.
Palamut, Balıkçıların Beklentisini Karşılamadı
Karadenizli balıkçıların umutlarını bağladıkları palamut, av sezonunun geride kalan 2,5 aylık bölümünde beklentileri karşılamadı.
Dikkatli Olunmazsa On Yıllık Savaş Kaybedilebilir
100’den fazla ülkede 5 milyondan fazla destekçisi ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan WWF, mavi yüzgeçli orkinoslar için artırılması düşünülen avlanma kotasının, geri dönülemez sonuçlar doğuracağı konusunda uyarılarda bulundu.
Nesli Tükenmekte Olan Balık Rize'de Görüldü
Nesilleri tükenmekte olan Kemerli Tarakçı Balıkları'nın Rize Limanı'nda dolaşan deniz analarına saldırı anı kameraya takıldı.
Mersin Balık Çiftlikleri Sorunu Yargıya Taşındı
MERSİN Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED), balık çiftlikleri kuracak firmaların çeşitli yöntemlerle ÇED raporundan kaçtığını öne sürerek Bölge İdare Mahkemesi'ne dava dilekçesini verdi.
Burdur'da İlk Kez Balık Baykuşu Görüldü
Göller Bölgesi’nin önemli sulak alanlarını barındıran Burdur’daki bir sulak alanda vatandaş tarafından yaralı balık baykuşu bulundu.
Balık Stokların Üçte Biri Tükenmek Üzere
Hatay'da İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi Deniz Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sefa Ayhan Demirhan, doğal balık stoklarının üçte biri tamamen tükenmek üzere olduğunu söyledi.
Seyhan Nehri'nde Balık Ölümleri
Adana'da Seyhan Nehri'nde balık ölümleri yaşandı.
Balık Yiyin, Çocuğunuz Güzel Konuşsun
Hamileyken yağlı balık yiyen kadınların bebeklerinin iletişim becerisinin yüksek olduğu ve dil öğrenme kabiliyetinin geliştiği belirtildi.