Anasayfa » Balıkçılık / Balık / Mekanlar
ALİAĞA, BALIK AVI FESTİVALİ’NE EV SAHİPLİĞİ YAPTI
Aliağa’da bu yıl ikinci kez At-Çek Balık Avı Festivali düzenlendi. Ağapark’ta gerçekleştirilen ödüllü balık avı festivaline Türkiye’nin birçok şehrinden yüzlerce balık tutkunu katıldı.
Balıkçılar Yüksek Balık Fiyatını Bu Nedene Bağlıyor
Bu yıl tezgahlarda her zamankinden daha pahalı olan balık fiyatlarıyla ilgili konuşan yarım asırlık balıkçı Kenan Balcı, büyük balıkların yanı sıra ufak balıkların da yakalanarak gübre olarak kullanıldığını ve yanlış avlanma nedeniyle denizlerde üreyecek balık bulunmadığını söyledi.
Balıkçılığın Geleceği Açık Denizde
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, balıkçılığın geleceğinin yetiştiricilik ve açık denizde olduğunu belirterek, "Balıkçılıkta kıyıya hapsolmakla üretimi artıramayız" değerlendirmesinde bulundu.
Et ve Tavuk Dönere Alternatif "Balık Döner"
Etin fiyatı 40 lirayı aşınca ve fiyat artışına çare bulunamayınca girişimciler Türk usulü balık döner çıkardı, “5 liraya balıkla karnını doyur, sağlıklı yaşa, paran cebinde kalsın”
Balık İşleme Ve Depolama Tesislerine Ziyaret
AK Parti İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Huner Özay ve yönetim kurulu üyeleri, ilçedeki balık işleme ve depolama tesislerini ziyaret etti.
Avrupa Konseyi, Karadeniz İçin Balık Avlama Kotasını Belirledi
Avrupa Konseyi, Karadeniz'deki bazı balık stokları için 2018 avlanma sınırlarını belirleyen bir yönetmeliği onayladı
‘Kafes Balıkçılığına Hayır’
Sinop Gerze’de kafes balıkçılığına karşı ‘Gerze' yi kafese sokamazsınız! Kafes balıkçılığına hayır!’ sloganlarıyla eylem düzenledi.
Türk balıkları İsrail'e uçuyor
Türk su ürünleri sektörü hava kargo desteğiyle İsrail'e ihracatını yüzde 29 arttırdı.
Amatör Balıkçılar, Suyu Azalan Göletteki Balıklar İçin Endişeli
Kocaeli'nin Gebze ilçesinde, Denizli Göleti'nde yapılan derinleştirme çalışmaları sırasında 20 binin üzerindeki balık, 1 metrelik suyun içerisinde kaldı.
Hibe Desteği İle Kuruldu, Balık İhracatı Yapıyor
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çanakkale İl Koordinatörlüğü tarafından, hibe verilerek Akua Tek Su Ürünleri Tarım Ürünleri Gıda Turizm San ve Tic A.Ş. firması 13’üncü başvuru çağrı dönemi kapsamında ‘Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması’ sektörü başlığı altında destek aldı.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0715     EURO 6.8825     IMKB 92333     ALTIN 232,174