Anasayfa » Balıkçılık / Balık / Mekanlar
Beylikdüzü'nde Balıklar Oltaya Geldi
“Beylikdüzü Denize Açılıyor” sloganıyla amatör, profesyonel, balık tutma hobisi olan her yaştan olta balıkçıları, Beylikdüzü Gürpınar Sahili’nde buluştu.
Avı Gibi İhracatı da Azaldı
Türkiye’den bu sezon farklı ülkelere 51 ton palamut ihracatı gerçekleşirken, bu rakam önceki yılların çok gerisinde kaldı.
Nesli Tehlikede Olan Balık Böyle Bulundu!
İzmir’in Çeşme ilçesinde nesli tükenmekte ve avlanması yasak olan bir lagos balığı kıyıya vurdu. Lagos balığının dilinin pet şişeye sıkışarak öldüğü görüldü.
Bakırköy’de Balık Restoranında Yangın
Bakırköy’de bulunan bir balık restoranında yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerinin uzun uğraşları sonucu söndürüldü.
Elektrikle Balık Avı Ölüm Getirdi
Kars’ta, elektrikle balık avlamak isteyen 1 kişi elektrik akımın kapılarak hayatını kaybetti.
En büyük Balığı Tutmak İçin Yarıştılar
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Fakültesi ile Hatay Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 8. Geleneksel İskenderun Sportif Olta Balıkçılığı Yarışması İskenderun sahilinde gerçekleştirildi.
Palamut, Balıkçıların Beklentisini Karşılamadı
Karadenizli balıkçıların umutlarını bağladıkları palamut, av sezonunun geride kalan 2,5 aylık bölümünde beklentileri karşılamadı.
Dikkatli Olunmazsa On Yıllık Savaş Kaybedilebilir
100’den fazla ülkede 5 milyondan fazla destekçisi ile dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan WWF, mavi yüzgeçli orkinoslar için artırılması düşünülen avlanma kotasının, geri dönülemez sonuçlar doğuracağı konusunda uyarılarda bulundu.
Nesli Tükenmekte Olan Balık Rize'de Görüldü
Nesilleri tükenmekte olan Kemerli Tarakçı Balıkları'nın Rize Limanı'nda dolaşan deniz analarına saldırı anı kameraya takıldı.
Mersin Balık Çiftlikleri Sorunu Yargıya Taşındı
MERSİN Çevre ve Doğa Derneği (MERÇED), balık çiftlikleri kuracak firmaların çeşitli yöntemlerle ÇED raporundan kaçtığını öne sürerek Bölge İdare Mahkemesi'ne dava dilekçesini verdi.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.0715     EURO 6.8825     IMKB 92333     ALTIN 232,174