Anasayfa » Balıkçılık / Balık / Mekanlar
Van Erçek köyünde İnci Kefal'i sevinci
Van Gölü'nde endemik bir tür olan inci kefalinin, proje kapsamında bırakıldığı Erçek Gölü'nde popülasyonunu artırması balıkçıları sevindirdi.
Türk balıkçıları Somali'de avlanabilecek
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Somali ile balıkçılık alanında imzalanan anlaşmanın her iki ülke içinde faydalı olacağını belirterek, "Bu anlaşmadan sonra farklı alanlarda da anlaşmaların devam edileceğine inanıyorum." dedi.
Su ürünlerinde iyi tarım uygulamaları desteği
Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi tarım uygulamaları destek miktarı kilogram başına 25 kuruş olarak tespit edildi.
600 deniz mili katetti, Türkiye'de ilk defa görüldü
Genellikle tropik sularda yaşayan "mandagöz" balığı, yaklaşık 600 deniz mili katederek ulaştığı Mersin'de balıkçılar tarafından yakalandı.
Karadeniz'in Hamsisi Ege'den
Karadeniz ve Marmara'daki meslektaşlarının aksine denizden dolu ağlarla dönen Egeli balıkçıların avladıkları balıklar Türkiye'nin dört bir yanına gönderiliyor.
Bodrum Limanı'nda Akdeniz Foku
Bodrum Limanı girişi ve Bodrum Kalesi önlerinde avlanan bir Akdeniz foku görüntülendi.
İstanbul'da ürküten olay! Sahile vurdular
İstanbul’da Bostancı’dan Kartal sahiline kadar uzanan yaklaşık 16 kilometrelik sahil şeridinde vatoz, kalkan, sübye, ahtapot ve mezgit gibi deniz canlıları karaya vurdu.
Motorlu Testereyle Kesip Balık Avlıyorlar
Muş'ta balıkçılar, donan 2 bin 149 rakımlı Hamurpet Gölü'nde motorlu testereyle kırdıkları buzun altında ağlarla balık avlıyor
Güvenilir Balık İçin 'Etiketli' Formül
TVHB Merkez Konseyi Başkanı Gözet, "Vatandaşlarımız, çiftlik ortamında üretilen balıkla 'Denizden yeni topladık, getirdik' diye kandırılabiliyor. Numaralandırma ve etiketleme sistemi, bu tür aldatmaları ortadan kaldırır." dedi.
Kilogram Fiyatı 150 liraya Ulaşan Lüferde Bolluk Beklentisi
Marmara'da deniz suyu sıcaklığının düşmemesi nedeniyle av miktarı azalan ve kilogram fiyatı 150 liraya çıkan lüferde, havaların soğumasını takiben bolluk yaşanması bekleniyor.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6024     EURO 6.4267     IMKB 96982     ALTIN 221,663