Anasayfa » Balıkçılık / Balık / Mekanlar
Boy Limiti Altında Levrek Balığı Tespit Edilen Balık Fabrikalarına Ceza
Konya’nın Hüyük ve Seydişehir ilçelerinde faaliyet gösteren balık işleme fabrikalarında denetimler gerçekleştirildi.
Yakakent'te 3 Bin 850 Ton Balık Avlandı
Samsun Valisi Osman Kaymak’a brifing veren 19 Mayıs Kaymakamı Yavuz Güner, 2015-2016 yılı avcılık sezonunda Yakakent ilçesinde 3 bin 850 ton balık avlandığını belirtti.
Bakanlıktan Büyük Balık Tekneleri Önlemi
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 10 metre ve üzerindeki balıkçı teknelerini kendi isteğiyle avcılıktan çıkaran sahiplerine destek sağlayacak.
Balık İçin Olta Attı, Martı Yakaladı
Kocaeli’nin Derince ilçesi sahilinde balık tutmak için denize olta sallayan bir balıkçı, büyük av umuduyla çektiği oltanın ucunda çırpınan martıyı görünce ne yapacağını bilemedi.
Ankara'dan 391 Kiloluk Orkinosa Yoğun İlgi
Rize’de balıkçılar tarafından yakalanan dev orkinos balığı, Ankara’da satışa sunuldu. Dev balığı karşılarında gören Başkentliler satın almak için yarıştı.
Karadeniz Balıkçılığı İçin 10 Ülke Biraraya Geliyor
Karadeniz balıkçılığının sorunlarının masaya yatırılacağı Uluslararası Balıkçılık ve Mavi Büyüme Konferansı’nda, 10 ülkeden dünyanın en iyi uzmanları buluşuyor.
Balık İçecek Halkasına Sıkıştı
Kanada'da yaşayan Adam Turnbull balık tuttu. Plastiğin içine sıkışmış halde bir balık tutan Turnbull bu fotoğrafı sosyal medyada paylaştı.
Yeni Balık Pazarı İçin 4 Teklif Geldi
Halkevi durağında hizmet veren Balık Pazarı’nın daha modern bir yere taşınması ile ilgili uzun süredir devam eden tartışmaya son noktayı Büyükşehir Belediyesi koydu.
Transparan Kafalı Balık Görenleri Şaşkına Çeviriyor
Bu balığın türü Macropinna Microstoma. Vücudunun bir kısmı transparan ve içi görünüyor. Adeta içi dışı bir bir yaratık. Uzun yıllardan beri varlığı bilinmesine rağmen ilk defa 2004 yılında görüntülenebilmiş.
Balık Ölümlerine Sebep Oldukları İçin Elektrikleri Kesildi
Hindistan'ın Hyderabad eyaletinde yer alan bazı ilaç şirketlerinin, balık ölümlerine sebep oldukları iddiasıyla elektriği kesildi.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7386     EURO 5.5433     IMKB 102686     ALTIN 199,256