CAMPUS CUP 2018 YELKENLİ YARIŞLARINDA 10.YIL

Marmaris Uluslararası Yat Kulübü (MIYC) tarafından bu yıl 31 Mart-1 Nisan tarihlerinde 10’uncusu düzenlenen Campus Cup, üniversiteli yelkencileri Marmaris’te bir araya getirdi.

02 Nisan 2018 Pazartesi 18:55 < YELKEN / TEKNE / MARİNA
MIYC tarafından gençleri denize ve yelken sporuna çağırma hedefli bir sosyal sorumluluk projesi olarak temelleri bundan tam 10 yıl önce atılan ve sadece üniversite öğrencisi gençlerin yarışabildiği Campus Cup’a ilgi her yıl artıyor.
 

25 ÜNİVERSİTEDEN 38 EKİP YARIŞTI

31 Mart-1 Nisan tarihleri arasında düzenlenen etkinliğe en kalabalık katılım 4 ekiple Piri Reis Üniversitesi’nden oldu. Bahçeşehir, ODTÜ, İstanbul ve İstanbul Teknik 3’er, Bilgi ve Yeditepe üniversiteleri 2’şer ekiple temsil edildi.

Doğuş, Kadir Has, Hacettepe, Kocaeli, Beykent, Sabancı, Yıldız Teknik, Ege, Boğaziçi, Yaşar, İzmir İleri Teknoloji, Dokuz Eylül, Nişantaşı, Koç, MEF, Başkent, Süleyman Demirel ve Muğla üniversitelerinden birer olmak üzere toplam 38 ekip 7 divizyona dağıtıldı.

Yarışa Göcek’ten bir charter firması, elindeki ALOA27 tipi 5 tekneyi öğrencilere kira bedeli istemeden tahsis etmesi üzerine, Organizasyon Komitesi, bu teknelere “Benzer Tekneler” kategorisinde ayrı bir sınıf açarak handikapsız yarıştırmaya karar verdi.

IRC sınıfları da 1-2-3 ve 4-5-6 olarak iki grupta ayrıca genel overall değerlendirmeye alındı.
 
İLK GÜN 3 YARIŞ YAPILDI


Marmaris’te perşembe gününe kadar gökyüzünü kaplayan bulutlar Cuma gününden itibaren dağıldı ve yerini güneşli bir havaya bıraktı. Güney-güneydoğu yönlü rüzgar her iki günde de 130 dereceden 10-20 knot arasında bir güçle esince, 31 Mart Cumartesi günü koy içinde orsa-pupa rotalı üç şamandıra yarışı yapıldı.

İkinci gün de yine koy içinde MIYC’ın klasik üçgen rotasında yapılan tek yarışla Campus Cup noktalandı.

Yarışların tamamlanmasından sonra MIYC bahçesinde düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren ekiplere kupaları verildi. Kupa töreninin ardından gençlerin henüz ısınmamasına rağmen kendilerini denize atarak “yarış terlerinden kurtulmaya çalışmaları” dikkat çekti.
 
IRC1-2-3 grubundaki Overall sıralamada birinciliği Truva 1 ile yarışan Bahçeşehir Üniversitesi’nin Engin Özgen dümenciliğindeki ekibi kazanırken, IRC4-5-6 grubunda birinciliği yine Bahçeşehir Üniversitesi’nden Deniz Can Erbil dümenciliğindeki M2 elde etti.

Dört yarış sonunda Mersin Yelken Akademisi (Yeditepe), Truva 1 (Bahçeşehir), MX (Bahçeşehir), Pupa (Doğuş), Boomerang (ODTÜ), M2 (Bahçeşehir) ve Saturns (İstanbul) sınıflarında birinciliğe uzanan ekipler oldular.



CAMPUS CUP 2018 SONUÇLARI
31 Mart-1 Nisan 2018 /Marmaris

IRC1
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Mersin Yelken Akademisi (Yeditepe / Kerem Balanlı) 1-2-2-1
2. Lemon (Yaşar / Haktan Taş) 2-1-1-2
3. Fifty Fifty (Nişantaşı / Shamil Sagidov) 3-3-3-4

IRC2
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Truva 1 (Bahçeşehir / Engin Özgen) 1-1.5-1.2
2. İzmir Yelken (Bilgi / Doğa Arıbaş) 2-1.5-2-3
3. Keyif 60 (İstanbul Teknik / Canberk Sağlam) 3-3-5-1

IRC3
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 4
1. MX (Bahçeşehir / Berk Balta) 1-1-1-2
2. Armador (İstanbul Teknik / Ömer Faruk Şanlıtürk) 2-2-3-1
3. Soprano (Koç / Efe Soysal) 3-4-2-4

IRC4
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Pupa (Doğuş / Cem Gözen) 1-1-2-1
2. KAYK Apaz (Kadir Has / Sezin Erguner) 2-3-1-3
3. Electron (Kocaeli / Eren Can Altun) 4-2-3-2

IRC5
Kayıtlı tekne sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Boomerang (ODTÜ / Toygar Elmas) 1-2-2-1
2. Lady Sun (Bilgi / Onur Cemil Mandalinci) 3-3-1-2
3. Papirus (Beykent / Doğukan Tunca) 2-1-3-3

IRC6
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 4
1. M2 (Bahçeşehir / Deniz Can Erbil) 1-1-1-1
2. Clavella (Hacettepe / Canberk Eken) 2-2-2-3
3. Mirabella (Piri Reis / Anıl Çetin) 3-3-3-2

ALOA27 (Benzer Tekneler /Destek)
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 4
1. Saturns (İstanbul / Hasan Şimşek) 1-1-1-1
2. Karya 1 (İstanbul / Tora Kutoğlu) 2-2-2-2
3. Karya 7 (Piri Reis / Batuhan Dobrucalı) 3-3-3-6.0 RET


      IRC1-2-3 SINIFLARI OVERALL
      Toplam tekne sayısı: 17
1. Truva 1 (Bahçeşehir / Engin Özgen) 2-1.5-1-2 (Farr 30)
2. İzmir Yelken (Bilgi / Doğa Arıbaş) 4-1.5-4-3 (MAT 1010)
3. Lemon (Yaşar / Hakan Taş) 3-3-3-6 (MAT 12)

      IRC 4-5-6 SINIFLARI OVERALL
      Toplam tekne sayısı: 16
1. M2 (Bahçeşehir / Deniz Can Erbil) 2-2-1-1.5 (Dehler 33)
2. Pupa (Doğuş / Cem Gözen) 1-1-4-1.5 (First 34.7)
3. KAYK Apaz (Kadir Has / Sezgin Erguner) 3-4.5-3-6 (First 34.7)
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7932     EURO 5.6125     IMKB 94082     ALTIN 189,938