DENİZ DİBİ TEMİZLİĞİNDE ÇIKAN KÜVET GÖRENLERİ ŞOK ETTİ

Muğla’nın Bodrum İlçesinde bulunan dünyaca ünlü koyda yapılan deniz dibi temizliğinde kıyıya çıkarılan küvet ve yaklaşık 1 ton çöp görenleri şaşkına çevirdi.

11 Ocak 2018 Perşembe 13:30 < YEREL HABERLER
Bodrum Belediyesi’nin “Denize en çok MAVİ yakışır” sloganıyla bu yıl dördüncü kez düzenlediği deniz dibi temizlik kampanyası bu hafta Yalıkavak’da bulunan Küdür koyunda gerçekleşti. Bodrum Belediyesi Dalış Ekibi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında denizden yaklaşık 1 ton çöp çıkarıldı. deniz dibinden çıkan nesneler yine şaşkınlık uyandırmayı başardı. 10 kişilik ekipten oluşan dalgıçlar denizden, otomobil lastikleri, cam ve plastik şişeler, kumaş, demir attıkları, çaydanlık ve banyo küveti gibi atıklar çıkardı. Uzun süredir deniz altında bulunduğu tahmin edilen küvet ise şaşkınlığa neden oldu.
Temizlikle ilgili kısa bir açıklama yapan Bodrum Belediye Başkan Vekili Ali Özdemir, şu sözlere yer verdi "2018 yılının ilk ayında her sene yaptığımız gibi bu senede temizliklere başladık. 18 tane güzergahımız var. Geçen seneki aynı güzergahları tekrar temizleyerek işte her sene gördüğünüz gibi vatandaşlarımızın denize attığı pislikleri belediyemiz temizliyor. Arkadaşlar sağ olsunlar bütün bu pislikleri çıkarıyorlar. Biz buna devam edeceğiz. Ricamız insanlardan, vatandaşların böyle pislikleri denize atmamaları, atanları uyarmaları. Biraz evvel geldiğimizde de vardı çekti arkadaşlar, Sahil Güvenlik geldi deniz üstünde pislik yapan bir tekneye işlem yaptı. Onlarda zımpara yapıyorlardı, biz burada deniz dibini temizlerken onlarda üstünü pisletiyorlardı. Kolluk kuvvetleri geldi gereğini yaptılar, onlara da teşekkür ediyoruz. Devam edeceğiz. Evet, bu küvet buraya nasıl geldi, her halde sağlamken sandal niyetine kullandılar. Sonra bıraktılar böyle"

Denizden çıkarılan Atık malzemeler belediye aracına yüklenerek geri dönüşüm için götürüldü
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,831