DENİZCİLİĞİN BAŞKANI SELİM DURSUN

Ulaştırma ve Alt Yapılar Bakanlığında Bakan yardımcılarının görev dağıtımı tamam.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 13:16 < GÜNDEM
UlaştırmaVe alt Yapılar Bakanlığına atanan bakan yardımlarının görev dağıtımı yapıldı. Buna göre, Dr. Ömer Fatih Sayan'a, Haberleşme genel Müdürlüğü, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, Sivil havacılık Genel Müdürlüğü, PTT ve Türksat gnel müdürlüğü, Enver İskurt'a,  Merkez birimleri, Karayolları Genel Müdürlüğü, DHMİ Genel Müdürlüğü ile TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü Bağlanırken, Denizciliğin tüm birimleri ise Selim Dursun'a bağlandı.

Selim Dursun'a denizciliğin yanı sıra, Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, Tehlikeli Mal ve Kombine taşımacılık Genel Müdürlüğü, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, TCDD Taşımacılık AŞ, TULOMSAŞ, TUVASAŞ, ve TUDEMSAŞ'da bağlı olacak

Selim Dursun Kimdir?
 13 Aralık 1957'de İstanbul'da doğdu. Selim Dursun’un  baba adı Kamil, anne adı Güllü'dür. Mühendis olan Selim Dursun, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.

Selim Dursun özel sektörde birçok farklı işlerde görev almıştır. O işlerin bazıları şunlardır: mühendislik, uzmanlık; Ulaştırma Bakanlığında Özel Kalem Müdürlüğü ve Müşavirlik, TÜDEMSAŞ Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi yapan  Selim Dursun, uzun yıllar siyasetle uğraştı. Farklı birçok sivil toplum kuruluşunda başkanlık ve yöneticilik yapan Selim Dursun, orta düzeyde İngilizce bilmektedir, evli ve 4 çocuk babasıdır.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6024     EURO 6.4267     IMKB 96982     ALTIN 221,663