DİKKATİ ÇEKEN O İSİM, FATMA TUBA YAZICI

Forbes'in en zengin Türk listesinde en dikkat çeken isim ise gizemli milyarder Fatma Tuba Yazıcı oldu.

07 Mart 2018 Çarşamba 12:18 < ŞİRKETLER / PATRONLAR
Forbes dergisinin her yıl yayınladığı en zengi Türk listesi güncellendi. Türkiye'nin en zengin 100 ismi Forbes dergisi tarafından açıklandı. Bu listeye göre Türkiye'nin en zengin adamı Murat Ülker oldu. Türkiye'nin en zengin Türkler listesinin ikinci sırasını ise Erman Ilıcak oldu. Forbes'in en zengin Türk listesinde en dikkat çeken isim ise gizemli milyarder Fatma Tuba Yazıcı oldu. Peki ya Fatma Tuba Yazıcı kimdir?

FATMA TUBA YAZICI KİMDİR?
Fatma Tuba Yazıcı, dünyanın en zenginleri listesinde 1 milyar dolarlık servetiyle 1741. sırada yer alıyor. İnşaat sektöründe de hizmet veren Diler Holding patronu Fatma Tuba Yazıcı 1973 yılında doğdu. 36 yaşındayken eşi Recep Sami Yazıcı’yı kaybeden Fatma Tuba Yazıcı ana iş kolu demir çelik olan Diler Holding’i daha da ileriye taşıyan bir kadın patrondur.

DİLER HOLDİNG
1949 yılında kurulan Diler Holding, kendi bünyesinde barınan yan kuruluşları ile birlikte, aktif olarak çelik üretimi (karbon ve alaşımlı), dış ticaret, enerji, deniz nakliyesi, liman işletmeciliği, madencilik, banka ve turizm alanlarında faaliyet göstermektedir. Devletin sahip olduğu ilk yüksek fırınlı haddehane olma özelliğini taşıyan tesisleri, 1939 yılında Karadeniz bölgesinde bulunan Karabük’te üretime başlamıştır.1984 yılında kurulan Diler Dış Ticaret firması, grup ürünlerinin uluslararası pazarda tanıtımını amaçlamıstır.

1985 yılından itibaren, uluslararası ticarette gösterilen muazzam başarı, grubun ana faaliyet dalı olan demir çelik üretimindeki kapasite artışına olanak sağlamak ile birlikte başka sektörler olan bankacılık, deniz taşımacılıgı ve turizm alanlarına da yönelmesine imkan sağlamıştır. Bugün itibari ile, Diler Grup şirketleri, sahip olduğu personel, beceri, pazar bilgisi, toplam kalite yönetimi, yenilikteki uzmanlığı ve ISO 9002 belgesinde belirlenen müşteri odaklı yaklaşımı özelliklerinin birbiri ile mükemmel uyumu içindedir.

Forbes'in listesinde ilk 100 içinde yer alanlaın hemen hepsinin bir ayağı denizcil sektöründe olmasına karşılık doğrudan işi denizcilik olan kurum ise Arkas oldu

İşte Forbes'in o listesi:


YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2610     EURO 7.3524     IMKB 97988     ALTIN 242,791