DONANMA KUPASI KOY İÇİ YARIŞLARI TAMAMLANDI

İYK tarafından düzenlenen 58. Yıl Donanma Kupası Koy içi Yelken Yarışları 6-7 Ekim günleri yapıldı. 148 sporcunun kayıt verdiği Optimist, 420, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarına Pazar günü IOM sınıfı da eklendi.

09 Ekim 2018 Salı 15:39 < YELKEN / TEKNE / MARİNA
7 Ekim Pazar günü ayrıca İYK Açık İstanbul Ligi & Trofesi kapsamında gerçekleşen Pirat yarışlarına da 5 tekne katıldı.

58. Yıl Donanma Kupası Koy İçi Yarışları iki gün sürdü. 6 Ekim Cumartesi günü yarışan Optimist, 420, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarına 7 Ekim Pazar günü IOM (Uluslararası 1 Metre) sınıfı da eklendi.

Her iki günde HS (Hareketli Salma) sınıflarında 6, ikinci gün IOM sınıfında da 14 yarış yapıldı.

Donanma Kupası Koy İçi Yarışları’nın ikinci günü Piratçılar da İYK Açık İstanbul Ligi & Trofesi kapsamında gerçekleştirilen yarışta mücadele etti.

DONANMA KUPASI KOY İÇİ YELKEN YARIŞLARI
6-7 Ekim 2018

OPTİMİST (Genel)
Kayıtlı sporcu sayısı: 86
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Bulut Çanakçı (İYK) 11.0 net
2. Eren Ucsel (İYK) 20.0 net
3. Efe Güder (İYK) 23.0 net
4. Ateş Varol (GS Yelken Şubesi) 32.0 net
5. Yiğit Özbaşoğlu (İYK) 33.0 net

420
Kayıtlı tekne sayısı: 4
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Tansu Erin Şarlak-Oğuz Er (İYK) 5.0 net
2. Selin Yılmaz-Ece Emine Şener (İYK) 10.0 net
3. Umut Kutlu-Oğuz Kutlu (İYK) 16.0 net
4. Cem Taylan-Defne Danisment (GS Yelken Şubesi) 16.0 net

LASER 4.7
Kayıtlı sporcu sayısı: 40
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Arda Göreci (İYK) 10.0 net
2. Cem Bören Koçer (İYK) 24.0 net
3. Derin Derin Binaroğlu (İYK) 25.0 net
4. Deniz Yücel (İYK) 26.0 net
5. Ali Berk Birer (İYK) 27.0 net

LASER RADIAL
Kayıtlı sporcu sayısı: 14
Yapılan yarış sayısı: 6
1. Ecem Güzel (GS Yelken Şubesi) 5.0 net
2. Ege Dündar (İYK) 15.0 net
3. Sava Meriç Atayer (İYK) 24.0 net

IOM
7 Eylül 2018, Pazar
Kayıtlı sporcu sayısı: 6
Yapılan yarış sayısı: 14
1. Levend Gürkan (İYK) 19.0 net
2. Sami Efegil (GS Yelken Şubesi) 19.0 net
3. Mehmet Yaşar Yücel (İYK) 36.0 net


İYK AÇIK İSTANBUL LİGİ & TROFESİ
7 Eylül 2018, Pazar

PİRAT
Kayıtlı tekne sayısı: 5
Yapılan yarış sayısı: 3
1. Burak Cora-İrfan Papila (FB Doğuş Yelken) 3.0 puan
2. Alper Ekim-Alper Ekim (İYK) 6.0 puan
3. Emre Tuksal-Derin Alp Tuksal (İYK) 9.0 puan
4. Murat Yücel-Emre Ayan (İYK) 14.0 puan
5. Mustafa Durna-Oğuz Sayıner (KYK) 14.0 puan
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,831