DTO SEÇİMİNDE OYUN SERTLEŞTİ

8 Nisan pazar günü gerçekleşecek olan İMEAK DTO seçiminden önce taraflar şube seçimlerini iptal için Seçim Kurulu'na itiraz etmeye başladı

05 Nisan 2018 Perşembe 23:08 < GÜNDEM
2 Nisan'da gerçekleşen İMEAK DTO Bodrum Şubesi seçimleri ile, 3 Nisanda yapılan DTO İzmir Şubesi seçimleri için taraflar, zarf ve oy sayımının mevzuata uygun yapılmadığı, ve oy kullanımındaki usül yanlışlığı sebebiyle iddiası ile konuyu Seçim Kurulu’na taşıdılar.

DTO İzmir şubesi seçimleriyle ilgili olarak, Hepimizin Odası Hareketi adıyla gruptan yapılan yazılı açıklamada, Oy sayım işleminin tamamlanmasının ardından oy vermeye gelen seçmen sayısı ile sandıktan çıkan oy sayının farklı olduğunun ifade edilmesi tartışmalara neden oldu. Bu nedenle zarf ve oy sayımının mevzuata uygun yapılmadığı iddiası ile konu Seçim Kurulu’na intikal etti. denmişti.

2 Nisan'da gerçekleşen İMEAK DTO Bodrum Şubesi seçimlerinin hemen ardından da İMEAK DTO Bodrum Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Arif Yılmaz'ın İlçe Seçim Kurulu'na itirazda bulunduğu, ancak İlçe Seçim Kurulu'nun itirazı reddettiği öğrenilmişti.

Gelen son dakika habere göre, Bodrum'da ilçe Seçim Kurulu'nun reddettiği karar İl Seçim Kurulu'na götürülmüştü.    İl Seçim Kurulu da  yapılan itirazı doğru bularak, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi seçimlerini iptal etti
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,831