Anasayfa » DÜNYA
Libya'da tekne faciası: 90 göçmen yaşamını yitirdi
Uluslararası Göç Örgütü (IOM) tarafından yapılan açıklamada, bir botun Libya açıklarında battığı ve 90 kişinin öldüğü bildirildi.
Yunan basını, Kardak açıklarına çelenk bırakan bakanı yerden yere vurdu
Çelenk atmak üzere Kardak bölgesine hücumbot ile gelen Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos, ülkesindeki basın kuruluşlarının da tepkisini çekti.
Kiribati açıklarında feribot kayboldu
Pasifik'teki ada ülkesi Kiribati açıklarında yaklaşık 50 kişinin bulunduğu bir feribotun kaybolduğu bildirildi.
Rus balıkçı teknesi kayboldu
Son dakika haberine göre, bir Rus balıkçı teknesi Japon Denizi'nde kayboldu
Çin:ABD'ye ait savaş gemisi karasularımıza izinsiz girdi
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'ye ait bir savaş gemisinin Pekin'in Güney Çin Denizi'ndeki karasularına izinsiz girdiğini duyurarak Washington'ı egemenlik ihlali ile suçladı.
İran tankerini ABD batırdı iddialarına cevap
İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu Başkanı Alaaddin Burucerdi iddiaların, Amerikalıların Tahran ile Pekin'in arasını açmak için ürettikleri söylemler olduğunu öne sürdü.
Batan tanker için robot denizaltı
Çin, okyanusun 115 metre altında olan İran tankerini incelemek üzere bir robot denizaltı gönderecek. AP, tanker yanarken 85 bin ton petrolün pompalarla çekildiğini ancak yaklaşık 50 bin ton sızıntının okyanusa aktığını bildiriyor. Denizin yüzeyine çıkan sızıntı, gökyüzünden görülüyor.
NATO'nun 3 milyar dolarlık gemilerindefiyasko
Almanya Deniz Kuvvetleri’nin Baden-Württemberg sınıfı yeni firkateyni, suya indirildikten sonra yapılan testlerde başarı gösteremeyerek, tespit edilen çok sayıdaki sorunun giderilmesi için tersaneye geri döndü.
Pentagon: Rusya denizaltı dronelar inşa etti
ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) medyaya sızan “Nükleer Görünüm Gözden Geçirme Raporu”na göre, Rusya, 100 megatonluk nükleer başlık taşıma kabiliyetine sahip denizaltı dronelar inşa etmeyi başardı
Patlayıcı yüklü gemi limana çekildi
29 konteyner dolusu patlayıcıyla Girit açıklarında yakalanan Tanzanya bandıralı gemi, Yunanistan'daki askeri depolama alanına çekildi.