EKOL YUNANİSTAN, BÜYÜMEYE ODAKLANDI

Ekol Yunanistan, kuruluşunun beşinci yılında istikrarlı büyümesini sürdürüyor.

06 Temmuz 2017 Perşembe 15:20 < EKONOMİ / FİNANS

Ekol'ün Yunanistan pazarına bugüne kadar yaptığı yatırım miktarı ise 5 milyon Euro'ya yaklaştı. Ekol Yunanistan'ın faaliyete geçtiği 2012 yılından bu yana cirosunu her yıl yüzde 25 oranında artırdığına dikkat çeken Ekol Yunanistan Ülke Müdürü Dimitris Batakis, Lavrio Limanı'ndaki tesisleri geliştirmek için 2 milyon Euro'dan fazla yatırım yapmayı planladıklarını söyledi.

Yakın bir gelecekte düğmeye basacakları 1 milyon Euro değerindeki proje kapsamında, Yunanistan'da ulusal dağıtım için Ekol'ün kendi filosunu oluşturmayı düşündüklerini anlatan Batakis, "Yunanistan'da 10. yılımızı kutlarken yaptığımız toplam yatırım, ülkedeki mevcudiyetimize eşdeğer olacak" dedi.

Ekol Yunanistan'ın, Avrupa'da karşılıklı olarak 15'ten fazla varış noktasına ağırlıklı karayolu taşımacılığıyla 48 ile 72 saat arasında değişen kısa sürelerde ulaşım sağlayarak, Yunan girişimcilerin rekabet gücünün artmasına katkı sağladıklarına dikkat çekti. Lavrio ve Selanik limanlarını kullanarak ve bu limanları Aspropyrgos ve Selanik limanlarındaki demir yolu terminaline bağlayarak Avrupa'ya demir yolu bağlantısı sunmayı da planladıklarını ve , ayrıca, kendi birimlerimizi kullanarak Kıbrıs'a haftalık seferler düzenleyerek Hayfa ve Aşdod limanlarını kullanarak İsrail'de de hizmet vermeyi düşündüklerini ifade etti. 2017 Taşımacılık ve Lojistik Ödülleri'nde, Uluslararası Taşımacılık sektörü Yük Taşımacılığı ve Organizasyonu kategorisinde altın ödüle layık görüldüklerini ifade eden Batakis Bu ödülün doğru strateji ile ilerlediğimizi kanıtladığına inanıyorum" dedi.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.5033     EURO 7.3869     IMKB 93371     ALTIN 250,902