Anasayfa » Ekonomi / Finans
UN Ro-Ro'nun Devir İşlemi Tamamlandı
DFDS’nin Nisan ayında Türkiye'nin en büyük Ro-Ro gemi operatörü olan UN RO-RO’yu devralması tamamlandı.
Türkiye’nin İlk Sondaj Gemisi Antalya’da
Türkiye’nin denizlerde petrol ve doğalgaz aramak için kullanacağı ilk aktif sondaj gemisi ‘Fatih’, Antalya’ya demir attı.
Denizbank Batı'nın yüzünden satılmış
Rus Sberbank CEO'su German Gref, Denizbank'ı Batı'nın yaptırımları yüzünden sattık dedi
Türk Akımı'nda İlk Hat Tamamlandı
TürkAkım projesini oluşturan iki boru hattından birincisi Türkiye’nin Karadeniz kıyısına ulaştı. Karadeniz’in zeminine döşenen boru hattından doğalgaz akışı 2019'da verilecek.
Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Açıklandı
MUSİAD Ekonomi Basını Başarı Ödüllerinin bu yıl 18.’si sahiplerini buluyor.
ABD, LNG İhracatını Arttırıyor
ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA), ülkenin sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ihracatının geçen sene, bir önceki seneye kıyasla 4 katına çıktığını duyurdu.
Türkiye'nin İlk 'Deniz Rüzgarı' Santrali İçin Aday Bölgeler Belli Oldu
Dünyanın en büyük off-shore (deniz üstü) rüzgar YEKA projesi olma özelliğini taşıyacak proje için Saros, Kıyıköy ve Gelibolu aday bölgeleri seçilirken, bu alanlar güneşte Hatay-Erzin, Niğde-Bor ve Şanlıurfa-Viranşehir oldu.
Türk Tersaneleri Katar'a İddialı Gidiyor
5 özel sektör tersanesinin bir araya gelerek oluşturduğu TAIS (Turkish Associated International Shipyards), geniş ürün yelpazesiyle yurt dışındaki tanıtım atağını sürdürüyor.
Dev anlaşma imzalandı
Petrol üretimini gittikçe arttıran Hindistan yeni planlarını devreye soktu. Hindistan, Abu Dhabinin petrol ve doğalgaz sahalarının yüzde 10'unu satın aldı.
Turkish Cargo balık ihracatını uçuracak
Turkish Cargo, İzmir-New York arasında düzenli kargo seferlerine başlamaya hazırlanıyor. İzmir-New York arası kargo seferi konulması talebi, ihracatının yüzde 10’unu hava kargo ile gerçekleştiren Türk su ürünleri sektöründen geldi.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7275     EURO 5.4833     IMKB 95057     ALTIN 192,737