Anasayfa » Ekonomi / Finans
Türkiye'de İlk Kez, Balık Dışkısı Gübre Olarak Kullanıldı
Kapalı sistemlerdeki balık üretiminde doğada geri dönüşümü olmayan balık dışkıları, Türkiye'de ilk kez Antalya'da patlıcan ve marul üretiminde gübre olarak kullanıldı.
Türkiye’nin Beş Ayrı Liman Bölgesinde Beş Mega Endüstri Alanı İnşa Edilecek
Sanayideki güçlü üretim artışını sürdürülebilir kılmak için Türkiye’nin beş ayrı liman bölgesinde beş mega endüstri alanı inşa edilecek. Yaklaşık 50 milyar lira yıllık ciroya ulaşması beklenen her bir bölge, 40 bin kişiye de istihdam sağlayacak.
Limanlarda Yük Elleçlemeleri Arttı
Türkiye limanlarında yapılan yük elleçleme işlemleri ekim ayında bir önceki aya göre yüzde 4,6 artışla 40,2 milyon tona çıktı. Söz konusu ayda limanlara uğrayan gemi sayısı ise yüzde 1,2 düşüşle 6 bin 537 oldu.
1 Milyon Canlı Balık Umman'a Taşındı
Kılıç Deniz ikinci büyük sevkiyatını gerçekleştirdi
İkinci Yüzer LNG Santrali Bu Ay Sonu Devreye Giriyor
Türkiye’nin ikinci yüzer sıvılaştırılmış doğalgaz depolama terminali, bu ay sonunda faaliyete girecek. Dev gemi için Japon MOL şirketiyle anlaşma imzalandı.
Avrasya Tüneli ‘Global Başarı Ödülü’ne Layık Görüldü
Asya ve Avrupa’yı ilk kez deniz tabanı altından geçen iki katlı karayolu tüneliyle birbirine bağlayan Avrasya Tüneli, Uluslararası Yol Federasyonu (The International Road Federation-IRF) tarafından verilen ‘IRF Global Başarı Ödülleri’nin ‘İnşaat Metodolojisi’ kategorisinde büyük ödüle layık görüldü.
‘Kanal Edirne' Projesi’nin yüzde 95’i Tamamlandı.
Meriç Nehri’nde, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından yapılan 7 bin 800 metrelik ‘Kanal Edirne Projesi’nin yüzde 95’i tamamlandı.
İstanbul'a Kruvaziyer Yat Limanı İçin Müjdeli Haber
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: İstanbul'a kruvaziyer yat limanı projesini başlatıyoruz
Global Liman İşletmeleri'nin Notu Belli Oldu
Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Global Liman İşletmeleri'nin 250 milyon dolarlık 2021 vadeli tahvillerinin notunu BB- olarak onayladı. Görünümü durağan olarak belirledi
Yusuf Öztürk: Aliağa En Büyük Alternatif
İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Aliağa limanlarının Anadolu sanayisinin Avrupa’ya çıkışında İstanbul’un en büyük alternatifi olduğunu söyledi.