EMRE BALIKÇILIKTAN GÖRÜLMEMİŞ İŞ İLANI

Giresun’da 30 yıldır balıkçılık yapan Turgay Turan'nın iş ilanı ”IŞİD bile savaşacak adam buluyor biz parayla çalıştıracak adam bulamıyoruz. İsmini söyleyebilen, evinin adresini bilen eleman aranıyor”

05 Kasım 2015 Perşembe 10:55 < BALIKÇILIK / BALIK / MEKANLAR


Giresun’da 30 yıldır balıkçılık yapan Turgay Turan, uzun zamandır çalıştıracak ve yetiştirecek bir eleman bulamayınca iş yerine ilginç bir ilan asarak işçi aramaya koyuldu.

İş yerinin girişine astığı ilanda ”IŞİD bile savaşacak adam buluyor biz parayla çalıştıracak adam bulamıyoruz. İsmini söyleyebilen, evinin adresini bilen eleman aranıyor” yazarak çalıştıracak ve yetiştirecek eleman arıyor.

Dikkat çekebilmek ve eleman bulabilmek için böyle bir ilan hazırladığını söyleyen Turgay Turan "Balıkçılar olarak o kadar berbat bir durumdayız ki her yer tamamen üniversite mezunu ama sanatkar yetişmiyor, meslek sahibi olan yok. Herkes rahat iş arıyor, kolay iş arıyor, basit iş arıyor ve geliri yüksek iş arıyor. Maalesef öyle bir dünya yok. Herkes bulunduğu şehrin kıymetini bilecek ve ona göre de hayat standartlarını bilerek ona göre yaşam felsefesi ile beraber hareket edecek ve yaşayacak. Vasıfsız bir eleman kalite işler arıyor, yüksek maaş ve cumartesi, pazar tatil olacak. Öyle bir iş yok ben 50 yaşın üstüyüm bende öyle bir iş arıyorum ama yok, bu vaziyette kimse çalışmak istemiyor, iş beğenmiyor" dedi.
İş için gelen elemanların çoğu "bu iş ağırmış, kokuyorum, burası balık kokuyor" diyerek işten vazgeçtiğini belirten Turan "Bu durum karşısında şaşkına döndük. Şuan IŞİD bile savaşacak adam bulurken bizler parasıyla çalıştıracak adam bulamıyoruz. Savaş nerede, buradaki iş nerede. Çalışma koşullarımız belli, biz kimseye 10. kata çimento çıkartın demiyoruz ama yine de eleman yok. Vasıfsız eleman arıyoruz illa işten anlayan, işi bilen eleman aramıyoruz ismi ile evinin adresini söyleyebilmesi yeterli" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Alaattin pak - 18 Mayıs 2018 Cuma 18:15
    20 yıllık esnafim bıraktım bu yıl balığa çıkmak istiyorum boy 175 kilo 88 is varsa çalışırım önemli olan maaş zorluk derecesi önemli de ildir tel 0536 295 10 98
  • Ömer barışcıl - 10 Mayıs 2018 Perşembe 23:03
    İyi akşamlar ben 25 yıldır balıkçı teknelerinde çalışıyorum tayfalik yapıyorum.ag istifi baliklicikla ilgili her işi yapabiliyorum.tayfa ihtiyacınız var ise bende sizinle çalışmak istiyorum.
DÖVİZ KURLARI
USD 4.7386     EURO 5.5433     IMKB 102686     ALTIN 199,256