Anasayfa » Gemi İnşa / Yan Sanayi
Ay ve Preveze Denizaltılarına TÜBİTAK İmzası
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Arif Ergin, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile geliştirilen "Milli Üretim Entegre Sualtı Savaş Yönetim Sistemi (MÜREN SYS) Programı" kapsamında, Ay ve Preveze Sınıfı Uygulamaları projelerinin imzalandığını, bu kapsamda yapılacak çalışmaların 2019 ve 2023'e kadar tamamlanacağını belirtti.
O Gemi Çoktan Kaçtı
Avrupa’da ‘sökülmeyen’ zehirli gemi Aliağa’da söküldü mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı yeni çıktı.
Karadeniz' Araştırma Gemisinin Rotası; Bulgaristan Sınırı
Rize'de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'ne ait 'Karadeniz' isimli bilimsel araştırma inceleme ve eğitim gemisi, Bulgaristan sınırına kadar devam edecek olan araştırma seferine çıktı.
Prof. Aziz Sancar ve İhsan Alyanak Körfezde Sefere Çıktı
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin deniz ulaşımına kazandırdığı 15 yolcu gemisinden son ikisi; 'İhsan Alyanak' ve 'Aziz Sancar' hizmete girdi.
Palmali Yeni Filosunu Türkiye'de Yaptıracak
Palmali Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mübariz Mansimov Gurbanoğlu, yeni gemi filosunu Türkiye'de yaptıracaklarını, bu amaçla yakın zamanda bir ihaleye çıkacaklarını açıkladı.
Margo Hüseyin Mavi Sularla Buluştu !
Trabzon’un Sürmene ilçesindeki Yeniçam Tersane alanında Başaran Gemi Sanayi’nin Akgünler Balıkçılık için ürettiği 50 metrelik balıkçı gemisi 'Margo Hüseyin', düzenlenen törenle denize indirildi.
ÖZATA'nın 'Karbon Kompozit' çıtası yükseliyor !
Vakum Fizyon Teknoloji’sini ilk kez kullanan Özata Tersanesi, 'Karbon kompozit gemi'de hedefi büyüttü.
Hedefi Hazar Denizi
Van'ın Edremit ilçesindeki tersanede ürettiği tekneleri çeşitli illere satan Aydın, şimdi de Hazar Denizi'ne kıyısı olan ülkelere tekne pazarlamayı hedefliyor.
6 yeni milli gemi
Milli gemide atağa geçen Türkiye, son bir yılda 6 yeni milli gemiyi ya denize indirildi ya da donanmaya teslim etti
Ali Ağa Gemisi Tuzla’ya çekildi
Balıkesir’in Bandırma Limanı’nda 14 Mayıs günü yükleme esnasında batan Ali Ağa adlı yük gemisi, su üstüne çıkarılmasının ardından çekilerek Tuzla Limanı’na götürüldü