GİRESUN LİMANI 'AKILLI LİMAN' OLUYOR

Giresun Limanı'na 125 milyonluk liralık yatırım yapılacağı ve 'Akıllı Liman' statüsüne kavuşacağı bildirildi. GTSO Başkanı Çakırmelikoğlu, üç yıl içerisinde 500 kişinin istihdam edileceği söyledi

04 Aralık 2017 Pazartesi 10:25 < LİMANLAR

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası'ndan (GTSO) yapılan açıklamada, Kasım ayı Meclis Toplantısı'nda genel gündem maddelerinin ardından limanın son durumunun değerlendirildiği belirtildi. Açıklamada, ilgili firma yetkililerince önümüzdeki süreçte 125 milyon liralık yatırım yapılacağı, limanın 'Akıllı Liman' statüsüne kavuşturulmasının hedeflendiği kaydedildi.

500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
Ro-Ro ve konteyner taşımacılığının yanı sıra Karadeniz'e kıyısı bulunan ülkelerle olan ticaret hacminin de artırılmasının ön planda tutulacağı ifade edilen açıklamada, üç yıl içerisinde 500 kişinin istihdam edileceği aktarıldı. Açıklamada görüşlerine yer verilen Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, limanın işlevinin artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Çakırmelikoğlu, yeni yatırımlar ile limanın Avrupa standartlarını yakalayacak olması ve uluslararası çalışacak olmasının fevkalade önem taşıdığını belirterek, 500 kişilik istihdamın ise Giresun ölçeğinde önemli olduğunu ifade etti.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7559     EURO 6.6657     IMKB 98470     ALTIN 227,817