GÖCEK YELKEN YARIŞLARI

Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kupası yarış haftası Göcek’te başladı.

17 Mayıs 2017 Çarşamba 10:15 < GÜNDEM
Atatürk’ü Anma 19 Mayıs Gençlik ve Spor Kupası yarış haftası Göcek’te başladı. 38 teknenin katıldığı ve dört gün sürecek yarışlarda altı ayrı rotada tekneler yelken basacak. Çok sayıda yabancı ülkeden de yelkencinin katıldığı yarışların ilk günün uygun rüzgarlarda, heyecanlı bir mücadeleyle başladı.

Göcek Yat Kulübü tarafından düzenlenen yarışmalarla ilgili Göcek Yat Kulübü Başkanı ve yarışların Komodoru Göker Tuncay yaptığı açıklamada, “18’inci kez düzenlediğimiz yarışmaya ilgi yüksek oldu. Son yıllarda özellikle yabancı yelkenciler yarışmamızı takvimlerine ekliyor. Kulübümüz her yıl iki kez, 19 Mayıs ve 10 Kasım haftalarında ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk adına iki önemli etkinlik gerçekleştiriyor. Bu olağanüstü coğrafyanın korunması, yelkencilerin geliştirilmesi için çaba gösteriyoruz. 2017 sezon öncesinde 19 Mayıs haftasında Atatürk’e armağan ettiğimiz yarışların ilk gününde zevkli ve heyecanlı mücadele oldu. Yelken haftasının tüm geliri, Göcek ve çevre bölgelerimizde yelken sporunu yaygınlaştırmak, bu anlamda eğitim verebilmek ve bu eğitimlerin özellikle ekonomik yetersizlik içerisinde bulunan genç ve çocuklarımıza ulaşabilmesini sağlamak amacıyla kullanılıyoruz” dedi.
38 teknede 350 yarışmacının yer aldığı etkinlikle Türkiye'nin ve Göçek'in tanıtımı için de önemli bir etkinlik. 8 Mayıs'ta bitmesi planlanan yarışların tüm geliri Göcek ve çevre bölgelerinde yelken sporunu yaygınlaştırmak ve yelken sporu ile ilgili eğitim almak isteyen gençlere ve çocuklara destek olmak amacı ile kullanılacak.

 
YORUM EKLE
    YORUMLAR