evden eve nakliyat eşya depolama Nakliyat nakliye uluslararası evden eve nakliyat gebze nakliyat

Engie Zeebrugge Tarafından Bunkerlenen Gemiler

Engie Zeebrugge Tarafından Bunkerlenen Gemiler

Dünya’nın önde gelen enerji oyuncularından biri olan Engie Zeebrugge, 2012 yılında Avrupa limanlarında küçük çaplı LNG yakıtı sağlamak için bir gemi tasarlamaya başladığında hiç kimse tam olarak nasıl görüneceği konusunda hiçbir fikre sahip değildi. Ancak geminin tasarımcıları, müşterilerin ihtiyaç duyduğu her yerde geniş bir müşteri kitlesine, çeşitli gemi tiplerine ve bunker yakıtına hizmet edebilmek zorunda olduklarını biliyorlardı.

LNG bunkering gemisi inşa etme kararı hemen verilmemiş; aksine, izin verilen kükürt oksitleri (SOx) ve azot oksitleri (NOx) azaltan Baltık ve Kuzey Denizleri, Kuzey Amerika ve ABD Karayipler'deki Emisyon Kontrol Alanları (ECA'lar) şeklindeki uluslararası emisyon düzenlemelerinin sıkılaştırılmasının ardından geldi. Temiz yanan LNG, gemi sahiplerinin bu ECA bölgelerinde katı emisyon gereksinimlerini karşılaması için uygun bir çözümdü.

Son zamanlarda, ABD'deki şist gazı devrimi ile açığa çıkan ucuz doğal gazın bolluğu, LNG altyapısını genişletiyor ve IMO'nun % 0.5'i oranında küresel sülfür limiti de LNG'yi deniz yakıtı olarak daha cazip ve uzun vadeli bir seçenek haline getirdi.

Avrupa'nın en büyük ikinci LNG terminal operatörü olarak LNG işinde deneyimli olan Engie, LNG bunker gemisinin geliştirilmesini “riske atabilecek” ortaklarla birlikte çalışması gerektiğini fark etti. Bu nedenle Engie, ortak olarak 74 LNG taşıyıcı filosuna sahip olan NYK Line ve Japonya'nın ilk LNG ithalatçısı Mitsubishi Corporation ile ortak oldu. Şirketler, 2016 yılında geleneksel petrol bazlı deniz yakıtlarına düşük maliyetli, çevre dostu bir alternatif yakıt olarak LNG kullanımını geliştirmek için ticari bir marka olan Gas4Sea'yı kurdular.

Diğer bir Gas4Sea ortağı ise, Belçika'da yüksek basınçlı bir doğal gaz iletim şebekesi, doğal gaz depolama altyapısı ve Zeebrugge'deki LNG terminali bağımsız operatörü olan Fluxys'dır. Belçika'daki boru hattı, depolama ve LNG terminal varlıklarının yanı sıra Fluxys'in ortaklıkları, İngiltere'yi anakara Avrupa ile bağlayan Ara Bağlantı ve BBL boru hatlarına, Fransa'daki Dunkirk LNG terminaline, Almanya'daki NEL ve TENP boru hatlarına, İsviçre'deki Transitgas boru hattına sahip olmayı içeriyordu. , İsveç’teki Swedegas altyapısı ve Türkiye’den İtalya’ya TAP boru hattı, Azerbaycan’dan doğal gaz ve potansiyel olarak diğer kaynakları Avrupa’ya getirmek için yapım aşamasında.

Engie başkan yardımcısı LNG bunkering market Laurent Rambaud, Kuzey Fransa, İngiltere, Anvers ve Rotterdam’daki LNG bunkering odağına odaklanmasının çok geniş bir yelpazede hizmet verebilmesi için bunker gemisine esnek bir yaklaşım benimsemesi gerektiğini fark etti.

Engie ayrıca CMA CGM'nin büyük 22.000 TEU, LNG yakıtlı konteyner gemileri ölçeğinde olmasa da, LNG yakıtlı konteyner gemilerine hizmet etmeyi düşünüyordu.

Bu çabanın sonucu oldurak GDF Suez Zeebrugge 5100 m kapasiteli iki IMO C tipi LNG tankları ile 2017 yılında Hanjin Heavy Industries tarafından inşa edilen, 3 . NYK LNG Shipmanagement (UK) Ltd tarafından yönetilen, gemi akış oranında 600 LNG tahliye edebilir 3 tanklar her iki pompa kullanılarak / h. Gemi vinçleri doldurma işlemleri sırasında biri kriyojenik sıvı için diğeri de geri dönüş gazı için iki esnek hortum kullanır. Dört Yokohama çamurluk, Engie Zebrugge ve yakıt ikmali gemisini yakın bölgelerdeki bunkerleme işlemleri sırasında koruyor .

BV tarafından sınıflandırılan ve Belçika bayrağını taşıyan sınıf bunker gemisi, toplam 107.6 m uzunluğa, 18.4 m kirişe, 9 m derinliğe ve 4.7 m derinliğe sahiptir. Belçika, Zeebrugge, Belçika'daki ana limanı dışında, küçük LNG taşıyıcılarını almak için özel olarak tasarlanmış ikinci bir iskeleyi devreye alan Fluxys LNG terminaline LNG'yi yükledi. GDF Suez Zeebrugge en iki Wartsila 9L20DF ana motorları deniz gaz yağı, dizel deniz veya LNG yakabilir.

Engie, müşterilerini, verdikleri enerji miktarına, faturalama operasyonlarında gemide tüketilen herhangi bir geri dönüş buharına ve enerjisine göre daha az faturalandırmayı teklif ediyor.

Haziran 2017'de Zeebrugge limanında Engie Zeebrugge, UECC'nin sahip olduğu iki yeni gazla çalışan saf otomobil ve kamyon taşıyıcısı olan ilk LNG teslimatını M / V Auto Eco ve M / V Auto Energy'ye gerçekleştirdi. LNG bunkering işlemleri ve çift yakıtlı PCTC'lerin yüklenmesi eşzamanlı işlemler olarak gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz şubat ayında, Gas4Sea ortakları Engie, Mitsubishi Corporation ve NYK Line'ın ortak girişimi olan Marine LNG Zeebrugge, Rotterdam limanında LNG ile dört ham petrol tankerinin tedarik edilmesi için Equinor ile bir anlaşma imzaladı. Planlanan dört adet çift yakıtlı gemi 2020 başlarında hizmete girecek ve Kuzey Avrupa denizlerinde Equinor tarafından işletilecektir.


 

Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık