Hasan BAKKAL

05 Mart 2018 Pazartesi 12:35 DİĞER KÖŞE YAZILARI

OSMANLIDA TEKNOLOJİ

Google’ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han’dır. Hatta Damat Ferit’in telefonuna mesaj ile kendisini Facebook’a davet edende odur.

Fesli Tarihçi, “Damat Ferit, Lan bu beni Tarık Akan’la mı karıştırdı acaba diye ikilemde kalmis ve FaceBook’a kaydolmayarak tarihi bir fırsatı kaçırmıştır” iddiasında bulunmuştur.
Trablusgarp’ta savaş esnasında Türk askerlerinin Facebook’a resim yüklemeleri gizlilik karinesi doğrultusunda yasaklanmış ve GoogleMap’te Trablusgarp’ın karartılmış olduğu tespit edilmiştir.

İsmet İnönü 1. Ve 2. İnönü savaşlarında düşman askerlerinin biribirlerine konum atmalarını izlemeleri sayesinde yerlerini belirleyerek saldırıyı başlatmış olup bu iki savaşın dünyada yarattığı etkiyi de FACEBOOK’tan yapılan canlı yayında izleyerek gidişata yön vermiştir.
Sultan Abdülhamid Han bir 10 yıl daha tahtta kalsaydı biz dünyanın en zengin devletiydik. Niye? Birinci Dünya Savaşı olacaktı ve girmeyecektik. Onlar parça parça olacaktı diyor. Evet! Bunu bizzat Kendisi söylüyor. İnstagrama koyduğu hamamda yıkanırken adlı selfi pozunun altına ‘Yıllardır bu anı bekliyordum’ diyerek savaşa girmeyeceğini ve dünyanın en zengin petrol yatakları Yemen’e kadar 2018 li yıllara kadar bize ait olacağını belirtiyor.
Teknolojinin bu kadar yüksek bir seviyede kullanıldığı o dönemlerde yeşili korumanın ne kadar önemli olduğunu bilen din ve devlet adamları özellikle matbaanın Osmanlıya gelmesinin doğuracağı kötü sonuçları görmüşler ve Kağıt üretmek için kesilecek ağaçlara engel olalım nasılsa Google var, Nuh’tan kalma telefon var, E internette var, ne lüzüm ver matbaaya. Bunlar hep Osmanlı düşmanlarının içerden çökertmeye gönderdiği ajanlardır diyerek matbaayı kapattırmışlardır.

İbrahim Müteferrikanın ne kadar gerici bir adam olduğunu keşfeden Abdühamit Han derhal FACEBOOK’ta bloklamış, arkadaşlıktan çıkartmıştır. Bunu gören saray erkanı ve bilahere Diyarı Osmani halkı Muteferrikanın gelecekte Paralel devlet kuracak bir terör örgütünün tohumlarını atacağı bilincine varmış, müteferrikanın evinin önünde günlerce pankartlar açmış, twitter’de kendisine çemkirerek protesto etmişlerdir.

Şehzadelerin Nuh’tan kalma telefonları ile Enderun Mektebinde ders esnasında çektikleri selfileri ve Videoları Youtuba yüklediğini gören Lala Mustafa devir değişiyor birgün Çelik’te değişecek diyerek tarihe not düşmüştür.

Hasılı, Allah Aklımızı korusun, para pul boş şeyler önce akıl sağlığı ve birde omurgası oldumu insanın değme keyfine.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
  • Veli N. - 19 Mart 2018 Pazartesi 09:44
    Tarihin karanlikta kalmis sayfalarini aydinliga cikarttiginiz icin tesekkurler. S. Selim'in Solar enerjiyi kesfettigine dair de rivateler var dogrumudur?
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2610     EURO 7.3524     IMKB 97988     ALTIN 242,791