HOPAPORT'A 3400 TON 'UÇUCU KÜL' GETİRİLDİ

HOPAPORT bünyesinde kurulu olan ve ülkemizin önde gelen bir çimento firması tarafından işletilmesi üstlenilen Çimento Terminali'ne ilk defa yeni bir ürün “Uçucu Kül” getirilerek silolara alındı.

15 Ağustos 2018 Çarşamba 11:11 < LİMANLAR
Ülkemizin önemli limanlarından biri olan HOPAPORT, yeni yeni projeleri hayata geçirerek bölge iş dünyasının hareket alanını kolaylaştırma adına çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanan ve geçen yıl ülkemizin önde gelen Çimento firmaları arasında yer alan Aşkale Çimento tarafından işletmesi üstlenen Çimento Terminali'ne ilk defa yeni bir ürün ‘Uçucu Kül’ getirilerek silolara alındı.Bölgede özellikle Baraj ve HES inşaatlarında kullanılan betonu sağlamlaştırma ve dayanıklılık gücünü artırma özelliğine sahip Uçucu Kül’ün HOPAPORT’a getirilmesi Artvin’de ilk etapta Yusufeli Barajı gövde dolgu inşaatında kullanılmaya başlandı. Uçucu Kül’ün ileriki süreçte Artvin ve çevre İller ile Doğu Anadolu’ya kadar İnşaat sektörüne hizmet veren hazır beton firmaları tarafından kullanılmaya da başlanması bekleniyor.

HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer üzerinde çalıştıkları onlarca projeden biri olan Çimento Terminalinin hizmete alınması için hiçbir özveriden kaçınmadıklarını ifade ederek “Bölgenin coğrafi şartlarını biliyoruz, bölgede yapılan Baraj ve HES projelerinin Ülkemiz adına ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu yatırımların hayata geçirilmesinde gerekli olan Ham Madde’nin en uygun koşullarda ve en kısa zamanda yüklenici firmalara ulaştırmada bizler her türlü fedakârlığı ve kolaylığı göstermeye azami dikkat ediyoruz. Toplamda 8.300 ton kapasiteli 5 adet silodan oluşan Çimento terminali şu an neredeyse tam kapasite ile çalışmaya devam ediyor” dedi.

M/V KUZEY-1 isimli dökme yük taşıyan gemi ile 3.400 ton 'Uçucu Kül'ün HOPAPORT Çimento Terminali'ne getirilmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden hazır beton firmaları şimdiden ürünü talep eden müşterilerine vermeye de başladı.

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.5009     EURO 6.2411     IMKB 92937     ALTIN 216,593