İRAN FARS KÖRFEZİNDEKİ MENFAATLERİNİ KORUR

General Ramazan Zirahi, ‘’İran’ın30 sene önceki stratejisi bugün de geçerlidir ve tüm gücümüzle bu önemli sularda menfaatlerimizi koruruz’’ dedi.

10 Ekim 2018 Çarşamba 12:36 < DÜNYA
İran'ın resmi haber ajansı İrna'nın haberine göre, Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri İkinci Bölge Devrim Muhafızları Komutanı General Ramazan Zirahi, ‘’İran’ın30 sene önceki stratejisi, Fars Körfezinin bizim için güvenli olmaması durumunda herkes için böyle olması gerektiği yönündeydi, bu strateji bugün de geçerlidir ve tüm gücümüzle bu önemli sularda menfaatlerimizi koruruz’’ dedi.

Bir törende konuşan Zirahi, ‘’Eğer Fars körfezinde bizim için güvenlik olmazsa ve biz menfaatlerimizi koruyamazsak, kimse için güvenlik olmayacaktır ve Amerika da bu sularda menfaatlerinden yararlanamaz’’ dedi.

İstikbarın zoraki savaş döneminde devasa savaş gemileri ile İran milletinin iradesini kırmaya çalıştığını ifade eden Zirahi, İranlı gençlerin himmeti ve cesareti ile Amerika’nın gururunun ayaklar altına alındığını söyledi.

Zihrahi, İranlı gençlerin istikbar güçleri ile Fars körfezindeki direkt karşılaşması iradelerin sınavı olduğunu ve İran milletinin bu sınavı başarı ile geride bıraktığını belirterek, düşmanın bugüne kadarki imkanları ile İran karasularına girmeye cesaret etmediğini ifade etti.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,831