İYK'DE BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

İstanbul Yelken Kulübü'nün son Genel Kurul Toplantısı'nda alınan sonuçların iptali konusunda Azat Baykal tarafından açılan davaya ilişkin bir toplantı düzenlendi. İYK üyelerinin bilgilendirilmesi amaçlanan toplantı 5 Mayıs'ta yapılacak.

30 Nisan 2018 Pazartesi 21:45 < YELKEN / TEKNE / MARİNA

İstanbul Yelken Kulübü’nün 18 Şubat'ta yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Azat Baykal, Ahmet Saruhan’a karşı aday olmuştu.

Gerçekleşen seçimde Ahmet Saruhan, 129'a karşı 240 oy alarak dördüncü kez Yönetim Kurulu Başkanlığı'na seçildi. 16 Mart tarihinde de Azat Baykal, "hukuka, ahlaka ve tüzüğe aykırı" olduğunu iddia ettiği Genel Kurul Toplantısı'nın "yok hükmünde" sayılması ve kongrenin iptali istemiyle İstanbul Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurmuştu.

İstanbul Anadolu 24. Asliye Hukuk Hakimliği'nde açılan davaya 11 Eylül'de bakılacak.

Bu arada İYK Yönetim Kurulu tarafından üyelere gönderilen bilgi notunda, söz konusu dava ile ilgili 5 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00'da kulüp lokalinde planlanan bilgilendirme toplantısı için davet yapıldı.

Bilgilendirme toplantısının gerçekleşeceği 5 Mayıs Cumartesi günü ise  BAU İlkbahar Trofesi kapsamında İstanbul Boğazı'nda yılın ilk yat yarışı yapılacak. Dolayısıyla üyelerin bir bölümü isteseler dahi toplantıya katılamayacaklar.

Fotoğraf: BHG ( İzinsiz Kopya Edilemez / Copyright )
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6024     EURO 6.4267     IMKB 96982     ALTIN 221,663