İZNİK GÖLÜ'NDE FACİA: 4 KİŞİ ÖLDÜ!

Bursa’nın İznik İlçesinde, İznik Gölü'nde 4 kişi boğularak hayatını kaybetti. İddialara göre facia şişme deniz yatağından dengesini kaybeden 16 yaşındaki Melike Kebapçı'yı kurtarmak isterken yaşandı.

28 Temmuz 2017 Cuma 09:54 < YAŞAM / MAGAZİN / TURİZM

Yenişehir’de yaşayan Cemil Özdemir (43), eşi Aynur Özdemir (55) ile komşusu Zehra Kebapçı (26) ve Melike Kebapcı’yı (13) da yanlarına alarak İznik İlçesinde yaşayan akrabalarını ziyaret etti.

Ardından 4 kişi Derbentaltı Mevkii’nde pikniğe gittiler. Öğle saatlerinde 'Dikkat akıntı vardır. Burada göle girmek yasaktır’ yazılı tabelanın da olduğu gölün sazlık ve bataklıktan oluşan bölümüne giren Cemil Özdemir, Aynur Özdemir, Zehra Kebapçı ve Melike Kebapçı bir süre sonra gözden kayboldu. Olay, kendilerinden uzun süre haber alamayan yakınlarının Jandarmaya haber vermesi sonucu ortaya çıktı. Kısa sürede belirtilen yere gelen ekipler botla yaptıkları araştırmada Cemil Özdemir, Aynur Özdemir ve Zehra Kebapçı’nın cansız bedenlerini sudan çıkartırıldı.


Melike'yi Kurtarmak İsterken Can Verdiler

İfade veren görgü tanıklarınını, "Melike, şişme deniz yatağı ile gölde açıldı. Daha sonra dengesini kaybedip düştü. Bunu gören Cemil Özdemir, Aynur Özdemir çifti ile halası olan Zehra Kebapcı onu kurtarmak için göle girince onlar da boğuldular. Gölden Cemil Özdemir ile Aynur Özdemir’in cesetleri çıkartıldı. Yaşadığı anlaşılan Zehra Kebapçı ise kaldırıldığı hastanede öldü" dediler. Gölde boğulan Melike Kebapçı ve 3 kişinin cesetleri kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başladı.


 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 4.8088     EURO 5.5992     IMKB 91703     ALTIN 189,301