KÖRFEZE 6 BİN BALIK YAVRUSU BIRAKILDI

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı etkinlikleri kapsamında 6 bin balık yavrusu Kuşadası Körfezi'ne bırakıldı.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 21:46 < EĞİTİM / ODALAR / DERNEKLER
Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve Kuşadası Amatör Balıkçılar Derneği katkılarıyla 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj bayramı etkinliklerinde 3 bin Çipura ve 3 bin Levrek olmak üzere toplam 6 bin balık yavrusu Kuşadası Körfezi'ne bırakıldı.

Etkinliğe Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Hakan Turhan, Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Kuşadası Liman Başkanı Yaşar Karabacak ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

Balıklandırma çalışmaları kapsamında yapılan proje için Kuşadası Amatör Balıkçılar Dernek Başkanı Vedat Kazancıoğlu, "Balık nesillerinin giderek azalması karşısında başlatılan balıklandırma çalışmalarına ilçemiz Kuşadası'ndan da destek olarak balık popülasyonunun arttırılmasına katkı sağlamak için 6000 balık yavrusunu denizle buluşturduk. Projenin faydalarını 8-10 ay sonra görmeye başlayacağız. Kuşadası tarihi bir gün yaşadı. Etkinliklere katılım gerçekten çok güzeldi. Herkese teşekkür ederim" dedi.

Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Çalım ise, "ilçemizi geliştirmek ve yarınımız olan çocuklarımıza daha yaşanabilir bir Kuşadası bırakmak için çaba sarf eden herkese destek olmaya hazırız. Bugün Kuşadası'nda 'balıklandırma' çalışmaları kapsamında tarihi bir gün yaşayarak 6000 balık yavrusunu denizle buluşturduk. Bunun gibi projelerin artarak devam etmesi dileğiyle tekrar 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramını kutlarım" diye konuştu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.5009     EURO 6.2411     IMKB 92937     ALTIN 216,593