Anasayfa » Kültür / Tarih / Belgesel
Titanik'in Menüsü Rekor Fiyata Satıldı
Titanik gemisinin ilk yemek menüsü açık arttırmada 100 bin sterline (571 bin TL) satıldı.
‘Büyüleyen Şehir İstanbul Sergisi’ Trump Art Gallery’de
Türk Modern Resim Sanatı’nın son dönemdeki başarılı isimlerinden Memduh Kuzay’ın ‘Büyüleyen Şehir İstanbul’ isimli sergisi 21 Mayıs’a kadar Trump Art Gallery’de (TAG) sanatseverlerle buluşacak.
Acar Yatı Müze Olarak Ziyarete Açıldı
Mustafa Kemal Atatürk'ün gezi teknesi olarak kullandığı 'M/G Acar', düzenlenen törenle 'Acar Müze Gemisi' olarak ziyarete açıldı.
“Görünenin Ardındaki Singapur” ve “İstanbul’da Deniz Sefası” Sergisi Pera Müzesi'nde
Pera Müzesi, iki yeni sergiye ev sahipliği yapıyor. “Görünenin Ardındaki Singapur” sergisi, gündelik hayatın “sıradan” kabul edilen manzaralarını bir araya getirirken, “İstanbul’da Deniz Sefası: Deniz Hamamından Plaja Nostalji” sergisi, 19. yüzyıldan 20. yüzyıla uzanan süreçte, deniz hamamından plaja geçişin devrim niteliğindeki hikâyesine odaklanıyor.
Muavenet-i Milliye ve Goliath Destanı
Çanakkale Deniz Savaşı'nın en önemli olaylarından biri, Goliath'ın Muavenet-i Milliye tarafından batırılmasıdır
Kilitbahir Kale Müzesi ve Fatih Camisi Açıldı
Kale müze ve caminin açılışı, Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş ile video konferans aracılığıyla bağlantı kuran Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirildi.
''Kuzey'in Bekçisi'' 155 Yıldır Denizcilere Yol Gösteriyor
Türkiye'nin en kuzey noktası Sinop'un İnceburun Yarımadası'nda bulunan ve fırtınadan kaçan denizcilerin gördüklerinde büyük sevinç yaşadığı deniz fenerinin ışığı 155 yıldır yanıyor.
Türkiye'nin En Büyük Gaz Lambası Koleksiyoneri - Süreyya Özkan
Koleksiyonerlik bir hastalıktır. Tüm vücuda yayılan ve sizi esir alan... Artık koleksiyonunuz sizin bir parçanızdır. Gaz lambası koleksiyoneri Süreyya Özkan'ın da hastalığı onu Türkiye'nin en büyük gaz lambası koleksiyoneri yapmış.
''Türkiye'nin İlk Kale Müzesi'' 18 Mart'ta Açılacak
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul kuşatması sırasında Çanakkale Boğazı'nın iki yakasına yaptırdığı kalelerden biri olan Kilitbahir Kalesi'nde 2011'de başlayan restorasyon çalışmaları tamamlandı.
Deniz Biyolojisi Müzesi'ne Yoğun İlgi
Denizlerimizde yaşayan yaklaşık 500 tür deniz canlısı Antalya’daki Türkiye’nin ilk Deniz Biyolojisi Müzesi’nde sergileniyor.