Anasayfa » Kültür / Tarih / Belgesel
Model Gemi Maketleriyle Donanma Komutanlığı Gemilerini Tanıtıyor
Model gemi yapımı usta öğreticisi emekli deniz astsubayı Yusuf Akmeşe, Donanma Komutanlığı envanterindeki çok sayıda gemiyi yaptığı model, maket ve biblolarla tanıtıyor.
Terk Edilmiş Bir Balıkçı Köyü Bulunan Gouqi Adası
Çin’in Shengsi Takım Adaları; Yangtze Nehri’nin ağzında, irili ufaklı 400’ü aşkın adadan oluşuyor. Bu yüzlerce adadan bir tanesi de içinde terk edilmiş bir balıkçı köyü bulunan Gouqi Adası!
Blue Planet II başlıyor
Planet Earth II'nin yayınlanmasından bir yıl sonra, Sir David Attenborough 2004'teki Blue Planet'in devamıyla karşımızda.
İtalyan Deniz Arkeolog "Truva Atının Gemi Olma İhtimali Var"
İtalyan deniz arkeoloğu Francesco Tiboni, Truva Atı efsanesini yerle bir eden bir iddia ortaya attı.
Bitlis'te 10 Bin Yaşındaki Mikrobiyalitler Gün Yüzüne Çıktı
Bitlis’in Adilcevaz sınırları içerisinde yaklaşık 10 bin yıllık olduğu tahmin edilen mikrobiyalit vadisi gün yüzüne çıkarıldı.
Amerikalı Hoca Nuh'un Gemisi'ni Aramaya Geldi !
Sempozyumu"na katılmak için Türkiye'ye geldi. Esprante, Nuh'un Gemisi'yle ilgili Ağrı Dağı'nda araştırma yapacağını söyledi.
Şehir Hatları'ndan Kızılay'a Destek
Kızılay Haftası kapsamında 'İyilik yapmak kanımızda var' sloganıyla kampanya başlatıldı. Bu kapsamda, Kadıköy ve Üsküdar'a konuşlandırılan mobil kan bağışı araçlarından gönüllüler, 29 Ekim-4 Kasım arasında kan bağışında bulunabilecek
Kayıklar Saraç Ailesinin Ellerinde Şekilleniyor
Trabzon'un Akçaabat ilçesinde yaşayan Saraç kardeşlerin yaklaşık 70 yıl önce başladığı kayık ve tekne üretimi, bugün ailenin 4 ferdi tarafından sürdürülüyor.
Thames Tünelinin Projesi Satışa Çıkıyor
Dünya'nın ilk sualtı tünelinin proje çizimleri, nefes kesen hikasiyle satışa çıkıyor
Boğaz’ın ortasında plak nostaljisi
İstanbul'da ilk kez bir plak mezatı Boğaz'da gerçekleştirilecek. Teknede yapılacak mezatta 1970’ler ve 80’lerin yabancı müziklerinden, Türk müzisyenlere ait az bulunur kayıtlara kadar birçok plak yer alacak.