Anasayfa » Limanlar
Rönesans ile Rotterdam Limanı anlaştı
Rönesans Holding, Ceyhan Mega Petrokimya Endüstri Bölgesi için Hollandalı Port of Rotterdam şirketiyle çerçeve iş birliği anlaşması imzaladı.
HOPAPORT'a 3400 Ton 'Uçucu Kül' Getirildi
HOPAPORT bünyesinde kurulu olan ve ülkemizin önde gelen bir çimento firması tarafından işletilmesi üstlenilen Çimento Terminali'ne ilk defa yeni bir ürün “Uçucu Kül” getirilerek silolara alındı.
Türkler yurtdışında yeni limanlar peşinde
Satın alma veya ortaklık konusunda iştahı yüksek olan yatırımcılar arasında Yıldırım, Global Ports ve Arkas’ın adı öne çıkıyor.
‘Mobil Serv’ Yeşil Liman Projesini Destekliyor
İlk motor yağını 150 yıl önce üretmeye başlayan, 6 kıtada ve 47 ülkede faaliyet gösteren, sentetik ve madeni yağlarda teknoloji lideri ExxonMobil; uyguladığı Mobil Serv Mühendislik Hizmetleri Programı’yla ekipmanların güvenilirliğini artırarak daha verimli bir operasyon gerçekleştirilmesine yardımcı oluyor.
Turistler 3 Milyon Liralık Kapıdan Geçiyor
Kapıyı A’dan Z’ye yenilediklerini belirten Başkan Rahmi Gençer, “Burası, Ayvalık’ın vitrini konumunda. Turiste kaliteli ve en iyi hizmeti vermeye başlamalıyız” dedi.
Yeni Kruvaziyer Terminali 2020'de Tamamlanacak
Hindistan Denizcilik Bakanlığı, Cochin Limanı’nda yeni kruvaziyer terminalinin inşasına başlayacaklarını açıkladı.
Limanlarda tek pencere sistemi
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "Liman Tek Pencere Sistemi, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nda ülke çapında hizmete sunulacak." dedi.
Aliağa Liman Projesine ÇED Olumlu Raporu
3 yıla yakın inşaatı süren ve Eylül ayında açılması planlanan Petkim Konteyner Limanı projesinde kapalı taşıma sistemi ve yeni depolama alanından iskeleye kadar takviye yapılacak. Proje için 900 milyon TL harcanacak.
FSB Azak Denizi'nde Gemiyi Alıkoydu
Rusya, Ukrayna’nın Mariupol ve Berdyansk limanlarına yük getiren gemilere baskı yapıyor.
Liman Tek Pencere Sistemi’nde Pilot Uygulama Başlıyor
Limanlardaki işlemlerle ilgili verilerin bakanlıklar tarafından ortak kullanılabilmesine olanak sağlayan “Liman Tek Pencere Sistemi” için pilot uygulama, Tekirdağ, Mersin ve Aliağa bölgelerinde 1 Haziran’da başlatılacak.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2648     EURO 7.3190     IMKB 96604     ALTIN 242,604