Anasayfa » Limanlar
Samsunsport En Başarılı Liman
Samsunsport Limanı'nın işletmeciliğini yürüten Cey Group Yönetim Kurulu Başkanı Ali Avcı önemli açıklamalarda bulundu.
Global, İşlettiği Kruvaziyer Limanı Sayısına Bir Yenisini Daha Ekledi
GPH, Lizbon Limanı’nda inşa ettiği yeni kurvaziyer liman zincirine Atlantik’in kapısını da ekledi. Terminal binasını törenle hizmete açan firma, küresel ölçekte işlettiği kruvaziyer limanı sayısını 15’e yükseldi.
Ünye Limanı Büyütülerek 2.2 Milyon TEU Kapasiteye Çıkarılacak
Ordu'nun Büyükşehir olmasıyla birlikte Ünye ilçesi, Karadeniz'in yıldızı parlayan ilçeler arasında yerini aldı. Ekonomik, turizm ve kültürel anlamda her geçen gün büyük ivme kazanan ilçe, Ünye Limanı'nın konteyner limana dönüştürülmesiyle de Karadeniz ülkelerine ihracatı kolaylaştıracak.
Kefkenli Balıkçı Liman İstiyor
Karamürsel'in Ereğli beldesi ile birlikte bölgedeki en önemli balıkçı teknelerinin korunabileceği bir limanın olmaması bugüne kadar verilen sözlerin tutulmaması tekne sahiplerini tedirgin ediyor.
Amasra'da 'Çöp Liman' Tepkisi
Bartın'ın Amasra ilçesinde, dalgaların getirdiği atıklar sahilde kirliliğe yol açtı.
Avrupalılardan Ege Port’a Ziyaret
Avrupa Limanlarının yöneticilerinden oluşan 23 kişilik heyet, Türkiye’nin lider limanı Ege Port’u ziyaret ederek, eğitim aldılar. Başta İspanya, İtalya, Portekiz, Malta, Yunanistan ve Fransa olmak üzere Avrupalı liman yöneticileri, Kuşadası Limanı’ndaki başarılı iş modellerini limanlarına da taşıyacaklarını belirtti.
Lodos Silivri Limanı'nı Vurdu
Silivri Limanı'nda gece saatlerinde etkili olan şiddetli lodos nedeniyle demirli olan bazı balıkçı kayıkları alabora oldu.
Dalgalar Duvar Boyunu Aştı
Zonguldak'ta şiddetli rüzgar nedeniyle denizde oluşan dev dalgalar, duvarı aşarak, limanın içine kadar girdi.
Yat Limanı’nda Çığırtkanlık Yasak
Antalya Kaleiçi Yat Limanı'nda hizmet veren tur teknelerinde yeni dönem başladı. Şikayetlere konu olan yolcu kapmak için yapılan 'çığırtkanlık' yasaklandı.
Dokuz Ayda İstanbul'a 4 Gemi, Kuşadası'na 113 Gemi Yanaştı
Kruvaziyer gemisi trafiğinde ocak-eylül döneminde gelen toplam 278 geminin 113'ü Kuşadası'na yanaştı.