LÜKS YAT DAMA NASIL ÇIKTI?

Mersin'in Akdeniz ilçesinde bir binanın damındaki yatı görenler şaşkınlık içinde kaldı, herkes, "Bu yat dama nasıl çıktı?" sorusunun yanıtını merak ediyor.

30 Ocak 2018 Salı 12:41 < GÜNDEM
Mersin’de 28 yıldır makine ustalığı yapan Selçuk Sakin’in kendi imkanlarıyla ürettiği ve iş yerinin damına yerleştirdiği özel yat görenleri şaşırtıyor. Sakin, "İnsanlar hep bunu dama nasıl çıkardın diye soruyorlar. Herkesin hoşuna gidiyor, görmek istiyorlar" dedi.
Mersin’in merkez Akdeniz ilçesinde bulunan Sanayi Sitesindeki atölyesinde tamamı yerli malzeme olan ve kendi çizdiği projeyle özel yat yapan makine ustası 49 yaşındaki Selçuk Sakin, büyük bir bölümü tamamlanan yatını atölyesinin damına çıkardı. Damda yatı görenler büyük ilgi duyarken, çevreden geçip yatı gören vatandaşlar ise dönüp bir kez daha bakıyor.Yatla ilgili bilgi veren Sakin, 1990 yılından beri makine ustalığı yaptığını söyledi. 10 yıl önce yat turu yapma fikrinin ortaya çıktığını kaydeden Sakin, şunları anlattı: "Bunu da kendi yaptığım yatla gerçekleştirmek istedim." Kendi çizimlerimle, kendi projelerimle, su altlarına tam inişleri, kalkışları, eğimlerini kendi çizme kaydıyla kendim bir yat yapmak istedim. Sonuçta da bu yatı yaptım.""Bu yatı 2 yıl önce yapmaya başladım. Arkasından bir iş kazası geçirdim ve o yüzden uzun bir süre elleyemedim. Şu anda da tedavilerim bitmediğinden dolayı elimi tekneye atamıyorum. İstiyorum ki kendi ellerimle yapayım.""Kendi iş imkanlarımızla, kendi maddi durumumuzla bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Şu anda teknenin büyük bir bölümü bitti, ince işleri kaldı. Zaten yedek parçalarını olduğu gibi kendim yapıyorum. Dışarıdan hiçbir şekilde parça almıyorum. Aslında baktığımızda milli bir yat yapıyorum.""Buna benzeyen, aynı tipte, aynı projede olan bir örneği yok. Hemen hemen kafamda tasarlamış olduğum yatı yapmaya çalışıyorum. İnşallah olur, başarılı oluruz. Bittiği zamanda suda yüzdürebiliriz."
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7559     EURO 6.6657     IMKB 98470     ALTIN 227,817