RENKLERİ VE DESENLERİ BULUŞTURAN SERGİ

Harika Menteş'in geçtiğimiz günlerde Kartal Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı “Kişisel Resim Sergisi” “Geçişler” sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

18 Ekim 2017 Çarşamba 13:20 < YAŞAM / MAGAZİN / TURİZM
Harika Menteş, hayatını resim sanatına adamış Çağdaş ressamlardan biri. Güner Yener Güzel Sanatlar Atölyesi'nden desen eğitimi dersleri alan Menteş, Hülya Aktaş gibi ünlü ressamlarla birlikte çalıştı. İçindeki resim aşkı hiç sönmeyen ressam, yeni tekniklerle de çalışmaya devam ediyor.

Menteş “ Resim hangi anlayışla yapılmış olursa olsun bir kompozisyondur. Resim yaparken kendi tuval ve boyalarımla kendi iç dünyamı mekanımı boyuyor olmanın mutluluğu ve huzuru oluşuyor.
Hatalarımı sergilemekten korkmuyorum. Geometrik soyutlarda doğal biçimleri reddedebilirken kendi hayal figürleirmi koyabiliyorumve öğeler birer form olarak yerini alıyor. Geçişlerde soyutluğun yanı sıra somutluğu da ifade etmeye çalışıyorum. Biçimi kendi üslubumca yorumladığımı ve renkli dünyamın kapılarını resim sanatıyla araladığımı düşünüyorum.” dedi.

Harika Menteş'in geçtiğimiz günlerde Kartal Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı “Kişisel Resim Sergisi” “Geçişler”sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Sergi 13-19 Ekim tarihleri arasında Fuaye alanında ziyaretçilerini bekliyor.

 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,831