Anasayfa » Şirketler / Patronlar
M/F Gelibolu Haziranda İlk Seferine Başlıyor
Gestaş yaz sezonu öncesi filosuna bir yeni gemi daha katıyor. Aksoy Gelibolu Tersanesi'nde inşa edilen 'M/F Gelibolu' isimli arabalı feribot, törenle suya indirildi.
Denizlerdeki Plastiklerle Mücadelede Henkel – Waste Free Ocean İşbirliği
Henkel, okyanusların ve nehirlerin plastik atıklardan temizlenmesi, bu atıkların ise geri dönüşüm sonucunda yine Henkel bünyesinde değerlendirilmesi amacıyla Waste Free Ocean ile iş birliğine gittiğini duyurdu. Buna göre toplanan atıklar, bir milyonun üzerinde şişeye çevrilerek Henkel’in Lovables deterjan markasının ürünlerinde kullanılacak.
İDO'dan 23 Nisan'a Özel 74 Ek Sefer
İDO, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili döneminin bayram tatili yoğunluğunda geçeceğini öngörerek oluşabilecek yoğunluklar için tedbirlerini aldı. İDO, tatilciler için bir planlama yaparak toplam 74 ek seferi satışa açtı.
İDO İle Şehit Aileleri Ve Çocukları Boğaz Turunda Buluştu
15 Nisan Pazar günü Bandırma’dan gelen şehit ailelerinin çocukları İDO ile keyifli bir Pazar günü geçirdiler. Bandırma Kaymakamlığı ve İDO işbirliği ile şehit ailesi çocukları için etkinlik düzenlendi.
Kazanın Nedeni Belli Oldu
Tarihi Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı’na çarpan geminin kara kutusu çözümlendi. Gemideki arızanın 5 numaralı silindirdeki çatlamadan kaynaklandığı anlaşıldı.
Türkiye Temsilcisi ‘Orange Cruises’
Hurtigruten ve Orange Travel Group arasında yapılan anlaşmaya göre Orange Cruises Turizm ve Seyahat A.Ş, dünyanın en büyük keşif gemi firması olan Hurtigruten’in Türkiye temsilcisi oldu.
İdo'da Üst Düzey Atama
İDO, üst düzey bir atama ile Stratejik Planlama, İş Geliştirme, Satış Pazarlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine Semra Erener Özalçın’ı getirdi.
Orient Queen İle Beyrut-Alanya Seferleri Başladı
Lübnan’da denizcilik sektörüne yaptığı yatırımlarla dikkati çeken Abou Merhi Group CEO’su Merhi Abou Merhi, M/S Orient Queen adlı gemisiyle Beyrut-Alanya denizyolu hattını açtı.
THY İstanbul-Semerkant uçuşları başladı
Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Semerkant güzergahında gerçekleştirdiği uçuşla ilk uçak Semerkant’a indi
Shell, Yeni Zelanda'daki Petrol Varlıklarını OMV'ye Satıyor
Hollanda menşeili petrol şirketi Shell, Yeni Zelanda'daki açık deniz (offshore) petrol varlıklarını Avusturya enerji şirketi OMV'ye satacak.