Anasayfa » Şirketler / Patronlar
İdo'dan Bayrama Özel Ek Sefer
İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), Kurban Bayramı tatili nedeniyle 17-26 Ağustos'ta 42 ek seferle hizmet verecek.
Araç İçi Yolculardan Ücret Alınacak
GESTAŞ tarafından vapurlarda motorlu taşıt ve yaya geçiş ücretlerine zam yapıldı. Maliyetlerin artmasından kaynaklı olarak yüzde 13'ü bulan zamlar yapılırken, araç içerisinde bulunan yolculardan da kişi başına ücret alınacağı açıklandı.
Kastamonu Entegre’nin Japon Oshima Tersanesi’ne İnşa Ettirdiği Gemi Suya İndi
Ağaç bazlı panel sektörünün global oyuncusu Kastamonu Entegre, Oshima Tersanesi ile yaptığı anlaşma neticesinde inşa edilen, yaklaşık 46 bin ton ağaç yongası taşıma kapasitesine sahip gemiyi imza töreniyle teslim aldı.
U.N. Ro-Ro ile Yunanistan’ın Patras Limanı’nda Türk Bayrağı Dalgalanıyor
Intermodal taşımacılık alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük ro-ro şirketi U.N. Ro-Ro, İstanbul’daki Pendik Limanı’ndan Yunanistan’ın Güney Batısındaki en önemli limanlardan Patras’a seferlere başladı. U.N. Ro-Ro’nun müşterileri, Patras seferleri ile birlikte hem Türkiye ile Yunanistan arasındaki taşımalarını hem de Yunanistan ile Avrupa arasındaki taşımalarını gerçekleştiriyor.
Sanmar Tersanesi Yeni Römorkör İnşa Ediyor
Robert Allan tarafından tasarlanan ve Sanmar Tersanesi tarafından inşa edilen ilk RApport 1600- SX mükemmel performans gösteriyor.
İDO'dan Kredi Kartı Uygulaması
İDO, Marmara’nın iki yakası arasındaki araç ve yolcu trafiğinin en gözde noktası Eskihisar-Topçular araba vapuru hattı gişelerinde 8 Haziran 2018 tarihi itibariyle kredi kartı ile ödeme kabulüne başladı.
Mega Yacht Transport'a Yaz Döneminde Talepler Arttı
Merkezi İstanbul’da bulunan ve 22 ülkede acenteleri aracılığıyla denizyolu taşıma nakliyeciliği hizmeti veren Mega Yacht Transport’a yaz döneminin başlamasıyla gelen talepler arttı.
Sudan'ın Elektriği Karpowership'ten
Karadeniz Holding’in iştiraki Karpowership’e ait Karadeniz Powership Rauf Bey isimli yüzer enerji gemisinin Sudan’da elektrik üretimine başladığı bildirildi.
Havana Kruvaziyer Limanını 'Global' işletecek
Global Yatırım Holding bağlı kuruluşu ve dünyanın en büyük bağımsız kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding, Küba’da Havana Kruvaziyer Limanının işletilmesine yönelik anlaşma imzaladı. Küba’da Aries S.A. ile imzalanan anlaşma uyarınca Global Ports Holding, limanın işletmesini 21 Haziran 2018’de üstlenecek.
Türkiye Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektör Kurulu Başkanı Sinan Kızıltan Oldu
Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü tecrübeye sahip çıktı
DÖVİZ KURLARI
USD 6.5033     EURO 7.3869     IMKB 93371     ALTIN 250,902