Anasayfa » Şirketler / Patronlar
Metro Türkiye “Et ve Balık İzlenebilirliği” İle Sürdürülebilir İş Ödülleri’nin Sahibi Oldu
Türkiye’de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerini benimsetmeyi, başarılı çalışmalar gerçekleştiren şirketleri öne çıkarmayı ve örnek olmalarını sağlayarak değişimi teşvik etmeyi amaçlayan Sürdürülebilir İş Ödülleri 17 Ekim’de sahiplerini buldu.
MSC Cruises Ultra-Lüks Segmente Giriş Yapıyor
MSC Cruises, Fincantieri Tersanesi'ne verdiği 4 yeni gemi siparişiyle Ultra-Lüks segmente giriş yapıyor. Son derece üstün yeniliklerle donatılmış yeni nesil gemilerden ilki 2023 yılı ilkbaharında hizmete alınacak.
MSC Cruises Çevresel Koruma Programını Genişletiyor
MSC Cruises Plastik Kullanımını Azaltma Programı ile Mart 2019'a kadar tek kullanımlık plastik ürün tüketimini tüm filosunda aşamalı olarak azaltmayı veya başka tür ürünlerle değiştirmeyi amaçlıyor. İlk aşamada 2018 yılı sonuna kadar tüm plastik pipetler % 100 uyumlu ve biyolojik olarak parçalanabilir oralternatifleriyle değiştirilecek.
Arkas ve Cosco’dan yeni ortaklık
Arkas ve Cosco ortaklığı ile açılan yeni reefer servisi “Mersin-Rusya Ekspres”, Ekim ayı sonunda Mersin Limanı’ndan hizmet vermeye başlayacak.
Su Marine'nin Üç Lüks Motoryat Serisi Denize İndi
ABD’nin köklü yat tasarım firması Reliant Yachts ile onun dünya çapındaki tek üreticisi, Türkiye’nin önde gelen yat tersanesi Su Marine’nin yeni, seçkin ve lüks motoryat serisi X40 denizle buluştu. X40 serisi Türk yat sanayi için bir gurur tablosu oluştururken; sunduğu imkânlar ve yüksek kaliteli donatısıyla dünyada ilk ve tek olan X40 Lander özellikle büyük dikkat çekiyor.
Deniz Canlılarının Hayatı Koruma Altına Alınıyor
Setur, gemi turu satın alan her misafiri için DenizTemiz Derneği/ TURMEPA’ya yapacağı bağışla, deniz canlılarının hayatını koruma altına alacak projelere destek oluyor.
Global’in Liman Ağına Hırvatistan'da Katıldı
Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi Global Ports Holding, Hırvatistan Zadar Gazenica Kruvaziyer Limanı’nın işletmesini 20 yıllığına devraldı. Böylelikle Global Ports Holding’in Türkiye dahil liman işlettiği ülke sayısı 9, kruvaziyer limanı sayısı 15 ve 2 ticariyle birlikte toplam liman sayısı 17’ye çıktı.
U.N. Ro-Ro’dan Çevreyi Korumak İçin 300 Milyon TL’lik Yeni Yatırım
Danimarkalı denizcilik devi DFDS’nin geçtiğimiz Haziran ayında satın aldığı intermodal taşımacılık alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük ro-ro şirketi U.N. Ro-Ro, çevre için önemli bir adım attı.
KOGAS, LNG Kullanımını Arttıracak
Güney Koreli KOGAS, deniz taşımacılığında LNG kullanımını arttırmak amacıyla LNG ikmal ve taşıma projesi için 895 milyon dolar yatırım yapacak.
Çırapan Palace Kempinski'de ''Majesty Yachts''a Özel Gösterim
Dünyanın en iyi 10 süper yat üreticisi listesinde yer alan Majesty Yachts’ın Türkiye distribütörü B&C Marine ile birlikte düzenlediği “Majesty Yachts Özel Gösterim”de tekne severler buluştu.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,800