Anasayfa » Su altı /Yüzme/ Dalış
AKUT Sporcusunun Büyük Başarısı
AKUT Spor Kulübü millî sualtı sporcusu Birgül Erken, Bulgaristan'da düzenlenen Freediving Cup 2018'de toplam kombine puan alarak 1'inci oldu.
‘AKVARYUM ADAM’ 2018 TROYA YILI’NDA TROYA ATI’YLA REKOR KIRACAK
“Kainatta Suyun Altında En Uzun Süre Yaşayan İnsan” unvanını alan, “AKVARYUM ADAM” lakabıyla adından söz ettiren Dünya Rekortmeni Cem KARABAY, "2018 Troya Yılı" kapsamında Gökçeada'da 23 Nisan'da gerçekleştireceği "En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama" rekoru denemesi için hazırlanıyor.
Amasra'da Uluslararası Açık Yüzme Yarışı 5 Ağustos'ta Gerçekleştirilecek
Amasra’da geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen ve geleneksel hale gelen Amasra Uluslararası Açık Yüzme Yarışması’nın ikincisi 5 Ağustos tarihinde düzenlenecek.
Sinop'un Su Altı Zenginliği Dünyaya Tanıtılacak
Karadeniz'de en fazla batık ve su altı arkeolojik eserin açıklarında bulunduğu belirtilen Sinop'ta bu zenginliğin günyüzüne çıkarılması ve tanıtımına yönelik çalışmalar yürütülüyor.
'Balık Adam' gözünü Tokyo'ya çevirdi
Dünya Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası'nda 50 metre kelebekte şampiyon, 50 metre sırtüstünde ise üçüncü olan "Balık Adam" lakaplı milli sporcu Beytullah Eroğlu, 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları'nda altın madalya kazanarak yıllardır emek verdiği yüzmede en büyük hayalini gerçekleştirmek istiyor
Sualtı Fotoğraf Milli Takımı Dünya Şampiyonu Oldu
Sualtı Fotoğraf Milli Takımı, 16. Dünya Su Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Dünya Sualtı Fotoğraf Şampiyonası'nda birinci oldu.
Cesur Fotoğrafçı Ölümle Dans Etti
44 yaşındaki Londralı fotoğrafçı Gary Peart, mesleği ve doğa aşkı uğruna adeta ölümle dans ediyor.
Havuzda Balık Oldular
Türk Deniz Araştırmaları Vakfı, 20’nci yılını kutluyor. Bu kapsamda ‘Balıklar Boğulmasın’ projesini hayata geçiren vakfa, ünlüler destek oldu.
Su Altında Konser Verecek
Daha önce Danimarkalı bir müzik grubu tarafından yapılan su altı keman şovunu bu kez Türk keman sanatçısı Giselle Tavilson yapacak.
Okyanusun En Derininde, Hayvanların Midesinden Plastik Çıktı
Gezegenin en derin noktası olan Mariana Çukuru'ndan okyanusun pek çok başka noktasına kadar yapılan araştırmalarda, canlıların midelerinden sentetik lifler çıkması, plastik kirliliğinin boyutlarını gözler önüne serdi.