'TEHLİKELİ MADDE EĞİTİCİ ÇALIŞTAY'IN SONRASINDA EĞİTİMLERE DEVAM EDİLİYOR

2008 yılından günümüze kadar yurt içi ve yurt dışında Tehlikeli Madde ve Lojistik Yönetimi eğitimleri veren uzman bir eğitim kurumu olan 3E Akademi, 2011 yılından bugüne kadar bakanlıktan yetkili olarak deneyimli eğitmen kadrosuyla çok sayıda liman ve liman işletmelerine acentelara açık grup veya özel grup eğitimleri olarak veriyor.

20 Kasım 2017 Pazartesi 13:14 < KLAS / GÖZETİM / SİGORTA
13 Temmuz 2017 Tarih ve 57300 Sayılı "Tehlikeli Yüklerle İlgili Gözetim Hizmeti  Faaliyetinde Bulunacak Gözetim Şirketlerinin Yetkilendirilmesi Hakkında Yönerge" kapsamında deniz gözetim yetkilileri için zorunlu eğitimleri belirlendi.

3E Akademi bu eğitimler konusunda da en geniş uzman eğitici kadrosuna sahip olmasının yanında  25 Eylül 2017 tarihinde ilk yetkilendirilen eğitim kuruluşlarından. Bu tarihten itibaren 3E Akademi tüm hazırlıklarını tamamlayarak Ekim ayında  hızlı bir şekilde gelen talepler doğrultusunda İzmir, İstanbul, Mersin, Samsun vb. liman şehirlerinde şirket içi ve genel katılımlı gruplar halinde Deniz Gözetim  eğitimleri düzenlemeye başladı.
 
3E Akademi, bu yeni eğitim sürecinin başlangıcında tüm deniz gözetim eğitimlerinin (20 eğitim semineri) kapsamının, çıktılarının ve eğitim dökümanlarının (sunuş, videolar ve eğitim kitabı vb.) sektörün ihtiyaçlarına cevap verebilmesini hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda 13-15 Kasım 2017 tarihinde Antalya'da yedisi uzakyol Kaptanı biri Uzakyol Baş mühendisi altısı gözetim firması üst düzey yöneticisi,biri birleşmiş milletler eğitmeni ve birisi de radyasyondan korunma ve radyoaktivite kaynak tespit uzmanı olmak üzere bakanlığımızın yetkilendirdiği tüm eğitimcilerinin katılımı ile bir eğitici çalıştayı gerçekleştirdi.
 
Üç gün süren bu çalıştayda zorunlu tüm deniz gözetim yetkilisi eğitimlerinin kapsamları ve eğitim dökümanları tek tek ele alındı Çalıştayda öne çıkan görüşler ve öneriler  doğrultusunda eğitim içeriklerinde gerekli düzenlemeler ve iyileştirmeler yapıldı. Amaç ise  Türk ticaretinde üçüncü göz niteliğindeki tüm gözetim firmalarına daha iyi,  daha faydalı bir eğitim imkanı sunmak.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.3067     EURO 7.3715     IMKB 94562     ALTIN 244,144