'TEKNE YANAŞMA YERİ PROJESİ' KAPSAMINDA İKİ YENİ İSKELE YAPILIYOR

Tatvan Belediyesi tarafından hazırlanan 'Tekne Yanaşma Yeri Projesi' kapsamında, iki yeni iskele yapımı için temeller atıldı.

27 Eylül 2018 Perşembe 17:41 < YEREL HABERLER
Tatvan Belediyesi tarafından hazırlanan "Tekne Yanaşma Yeri Projesi" kapsamında, Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Kale Mahallesi ve Kıyıdüzü mevkiinde kurulacak olan tekne yanaşma iskelelerinin yapımına başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, Tatvan'a 2 adet yeni iskele kazandırmanın gururunu yaşadıklarını söyledi. İlk etapta 2 adet iskelenin yapılacağını belirten Aksoy, "Bu proje sayesinde, Van Gölü'nün Tatvan sahiline ilk etapta 2 adet tekne yanaşma yeri kazandırdık. İnşallah 2 adet yeni iskele daha kazandırmayı planlıyoruz. Bu iskelelerle beraber aynı zamanda tekne yanaşma yerleri de yapılacak.

Yeni iskelelerin biri Kıyıdüzü mevkiinde, diğeri ise Bitlis Otelciler ve Turizmciler Derneği tarafından ilçenin Van Gölü sahilinde yapılan Tatvan Aqua Park Su Sporları Kompleksi yanına kurulacak. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yaptırılan iskelelerin ilk temel kazıkları çakılıyor ve İnşallah çok kısa bir sürede tamamlayıp halkımızın hizmetine açmayı planlıyoruz." dedi.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,831