TROYA AÇIK SU YÜZME YARIŞI

"2018 Troya Yılı" etkinlikleri kapsamında, Kale Seramik ana sponsorluğunda bu yıl ilki düzenlenen "Troya Açık Su Yüzme Yarışı" 5,8 kilometrelik parkurda yapıldı.

05 Ağustos 2018 Pazar 14:17 < SU ALTI /YÜZME/ DALIŞ
Troya'nın, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girişinin 20'nci yılında 2018'in "Troya Yılı" ilan edilmesi dolayısıyla düzenlenen ve yaklaşık bin profesyonel yüzücünün katıldığı yarış, Barbaros Halk Plajı ile Kepez Halk Plajı arasında gerçekleştirildi.

Kale Seramik ana sponsorluğunda, Türk Spor Vakfı (TSV), Çanakkale Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı, Kepez Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla düzenlenen yarış için tören öncesinde sporcular son hazırlıklarını yapıp, kayıt işlemlerini tamamladı. Ardından Barbaros Mahallesi Yeni Kordon mevkisindeki halk plajından yarışın startı verildi.

Yarışmacılar 5,8 kilometrelik parkuru tamamlayıp Kepez Halk Plajı'ndaki bitiş noktasına ulaştı.

Dereceye girenlere ödülleri verildi
Yarışmada Erkeklerde Doğukan Ulaç birinci, Hasan Emre Musluoğlu ikinci, Deniz Akış üçüncü oldu. Kadınlarda ise birinciliği Nilay Erkal, ikinciliği Ada Sude Korkmaz, üçüncülüğü Ruth Hatton elde etti.

Burada düzenlenen törende dereceye girenlere ödülleri, eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Vali Orhan Tavlı, Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Ute Hascher-Brückner tarafından verildi.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,800