TÜRK TERSANELERİ KATAR'A İDDİALI GİDİYOR

5 özel sektör tersanesinin bir araya gelerek oluşturduğu TAIS (Turkish Associated International Shipyards), geniş ürün yelpazesiyle yurt dışındaki tanıtım atağını sürdürüyor.

09 Mart 2018 Cuma 13:09 < EKONOMİ / FİNANS
        TAIS 12-14 Mart’ta Katar’ın başkenti Doha’da gerçekleştirilecek “Doha Uluslararası Denizcilik Savunma Fuarı ve Konferansı”na (DIMDEX 2018) katılacak.
        Körfez Bölgesi ülkelerinin deniz platformu ihtiyaçlarına çözümler sunacak TAIS, Katar özelinde ise tüm deniz projelerine talip olma iddiasıyla fuarda boy gösterecek.
        Yaklaşık 500 metrekarelik alanda kurulacak standında ürünlerini sergileyecek TAIS, Katar ve Körfez Bölgesi ülkelerinin deniz platformu ihtiyaçlarına çözümler sunacak. TAIS, özellikle Katar’daki tüm deniz projelerine talip olma gibi iddialı bir hedefle fuarda yerini alacak.


        TAIS Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, yaptığı açıklamada TAIS’i, Türkiye’nin deniz platformları üreticisi olarak özellikle uluslararası savunma sanayisinde bir dünya markası haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.
TAIS’i oluşturan 5 tersanenin münferit olarak Türk Deniz Kuvvetleri’ne gerçekleştirdikleri askeri projelerde çok önemli başarılara imza attığını vurgulayan Kalkavan, şunları kaydetti: “Bu başarıları TAIS ile uluslararası pazarda tek elden yürütmeyi hedefliyoruz. Yurt dışı ihalelerde de TAIS olarak birlikte, ortak hareket edeceğiz. Özellikle yurt dışında ülkemize güçlü bir marka yaratmak istiyoruz. Yabancı bir ihalede elimizi güçlendiren çok zengin çeşitliliğe sahip bir kataloğumuz oluştu. Hepsi üretilmiş, kanıtlı işler olduğundan projeleri kazanma şansı da arttı.”
        TAIS bünyesindeki tersaneler bugüne kadar çok maksatlı Amfibi Hücum Gemisi, Amfibi Tank Çıkarma Gemisi, Sismik Araştırma Gemisi, Akaryakıt İkmal Gemisi, Lojistik Destek Gemisi, Kurtarma ve Yedekleme Gemisi, Hızlı Devriye Botu gibi projelerde sorumluluk üstlendi.
         Uluslararası pazarlara açılma hedefi doğrultusunda geçen yıl Birleşik Arap Emirlikleri, Brezilya, İngiltere ve Kuveyt’te fuarlara katılan TAIS, uluslararası iş bağlantıları kurmak için çeşitli görüşmeler gerçekleştirdi.
 
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.5009     EURO 6.2411     IMKB 92937     ALTIN 216,593