TÜRKİYE IMO KONSEY ÜYELİĞİNE TEKRAR SEÇİLDİ

Londra'da yapılan Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Konsey üyeliği seçimlerinde Türkiye yeniden Konsey üyeliğine seçildi.

04 Aralık 2017 Pazartesi 09:02 < GÜNDEM

İngiltere'nin başkenti Londra'da gerçekleştirilen Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Konsey üyeliği seçimlerinde Türkiye, yeniden Konsey üyeliğine seçildi.
Dışişleri Bakanlığı, "IMO Konsey Seçimleri Hakkında" başlıklı açıklamayla söz konusu seçimde Türkiye'nin tekrar üyeliğe seçildiğini bildirdi.
Dışişleri'nden yapılan yazılı açıklama şu şekilde:
Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Konsey üyeliği seçimleri, Londra’da gerçekleştirilmekte olan IMO 30. Genel Kurul toplantısı çerçevesinde 1 Aralık 2017 tarihinde yapılmıştır. Sözkonusu seçimlerde yeniden aday olan ülkemiz Konsey üyeliğine tekrar seçilmiştir.
Ülkemiz, ilk kez aday olduğu 1999 yılından itibaren, iki yılda bir yapılan bütün Konsey seçimlerinde üyeliğe seçilmiştir. 1 Aralık’ta gerçekleştirilen seçimlerde de müspet bir netice alınması, BM'nin deniz emniyeti - güvenliği ve deniz çevresinin korunması gibi teknik denizcilik konularındaki uzmanlık kuruluşu olan IMO'nun yürütme organı olan Konsey'deki güçlü konumumuzu pekiştirmiştir.

Ülkemiz, IMO Konsey üyeliği çerçevesinde, denizcilik alanında sahip olduğu imkân ve kabiliyetleri ile bilgi ve tecrübesi sayesinde IMO çalışmalarına ve bağlı olduğu IMO hedeflerinin ilerletilmesine yönelik somut katkılarda bulunmaya devam edecektir.

 

YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2648     EURO 7.3190     IMKB 96604     ALTIN 242,604