TYF PİRAT LİGİ 2018 YARIŞLARI BAYRAMOĞLU’NDA BAŞLADI

Toplam 7 ayakta 30 yarış olarak planlanan TYF Pirat Ligi 1. Ayak yarışları 26-27 Mayıs tarihlerinde Bayramoğlu Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

31 Mayıs 2018 Perşembe 21:25 < YELKEN / TEKNE / MARİNA
2019 yılında Türkiye’de yapılacak olan Avrupa Pirat Şampiyonası’na katılacak milli takım seçmelerine de puan veren ilk ayak yarışlarında 20 tekne mücadele etti.

20 teknenin start aldığı TYF Pirat Ligi 1. Ayak yarışlarda 3 karşılaşma gerçekleştirildi. 2 gün boyunca yağmur ve sert rüzgar altında yapılan mücadele sonrasında dereceye giren sporcular Pazar akşamı düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Ödül töreninde konuşan TYF Pirat Birliği Başkanı Burçin Ahıskal, 2019 yılının Eylül ayında İstanbul’da yapılacak Avrupa Pirat Şampiyonası’nın Bayramoğlu Yelken Kulübü ev sahipliğinde gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi.

Bu organizasyon için Pirat Birliği yönetimi olarak çalışmalara başladıklarını söyleyen Ahıskal’dan sonra söz alan Bayramoğlu Yelken Kulübü Başkanı Prof. Dr. Feridun Vural da kulüplerinin böyle bir şampiyona için hazır olduğunu ve Türkiye Yelken Federasyonu'nun katkıları ile Avrupa standartlarında bir yarış organize edeceklerini belirtti.

Törene katılan TYF Yönetim Kurulu Genel Koordinatörü Öktem Kalaycıoğlu ise bu şampiyonadan dolayı çok heyecanlı olduklarını ve organizasyonun güzel geçmesi için ellerinden gelen desteği sağlayacaklarını dile getirdi.

1. Ayak yarışlarında dereceye giren sporculara ödülleri TYF Genel Koordinatörü Öktem Kalaycıoğlu tarafından verildi.


GENEL KLASMANDA İLK ÜÇ

1. Çağlan Kuruner-Özgür Uçer (GS Yelken Şubesi)
2. Burçin Ahıskal-Alper Algüneş (Marmara YK)
3. Burçin Kandemir-Barlas Atilla (Marmara YK)

GENÇLER'DE İLK ÜÇ

1. Eren Can Altun-Atacan Aloğlu (Kaytazdere YK)
2. İlayda Cansu Tüfekçi-Enes Aytar (Kaytazdere YK)
3. İlhan Buğra-Sedid Ulutaş (Bayramoğlu YK)
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 6.2610     EURO 7.3524     IMKB 97988     ALTIN 242,791