VARD'DAN YENİ NESİL BALIKÇI GEMİSİ

Vard Holdings, Norveç merkezli Havfısk ile 80 metre uzunluğa sahip balıkçı gemisinin tasarımı ve inşası için sözleşme imzaladı.

12 Nisan 2018 Perşembe 10:18 < GEMİ İNŞA / YAN SANAYİ
Balıkçı gemisinin tasarımı dizel mekanik ve dizel elektrikli tahrik sistemleriyle entegre edilen enerji depolama sistemine sahip. Bu sayede karbon ve kükürt emisyonlarının miktarı diğer gemilere göre daha düşük olacak. Limanlarda transit geçişte ve yük boşaltma sırasında da kullanılabilecek.

SeaQ güç yönetim sistemiyle birlikte elektrikli vinç ve LED ışık gibi önemli donanımları dahi üstün teknolojik özelliklerle tasarlanacak. Vard yeni balıkçı gemisini maliyet ve üretim verimliliğini arttıracak ve balıkçılık endüstrisinde çevre dostu faaliyetleri teşvik edecek bir tasarım planlıyor.

VARD 8.2  tasarımına dayanan yeni balıkçı gemisi, ‘NORDTIND’ benzer şekilde inşa edilecek. Buz sınıfı, verimli motor ve güverte ekipmanlarına sahip olacak geminin mürettebat için yaşam alanları da bulunuyor. 80 metre uzunluğundaki geminin dondurulmuş balıklar için 80 ton kapasiteli iki deposu ve balıkların kalitesinin ve tazeliğinin korunması için bir ambarın da bulunacağı öğrenildi.

VARD Yönetim Kurulu Roy Reite, 'VARD  ile Havfısk, son yıllarda inovasyona odaklanan işbirliğine sahip. Bununla bereber yeni bir geminin inşası için yeniden biraraya geldik. Havfısk ile işbirliğimizi uzun yıllar boyunca devam ettirmek istiyoruz' diye konuştu. 

Havfısk CEO’su Webjorn Barstad, 'Bir kez daha VARD ile birlikte yüksek teknolojili, enerji verimliliğine sahip balıkçı gemilerinı geliştirmekten memnuniyet duyuyoruz' dedi.

Romanya’daki VARD Braila Tersanesi’nde inşa edilecek ve 2020 yılının ilk çeyreğinde teslim edilmesi planlanıyor.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,800