YARDIM YÜKLERİNİ TÜRK ARMATÖR TAŞIYOR

Güney Kore’nin BM Dünya Gıda Programı kapsamında yardım yüklerini taşıyan M/V AKDENIZ M ve M/V ANTAKYA M gemileri bugün uğurlandı.

10 Mayıs 2018 Perşembe 12:48 < DÜNYA
31 Ocak 2018'de Gıda Yardım Kongresi'ne katılan Güney Kore'nin, BM Dünya Gıda Programı (WFP) kapsamında yardım yüklerini Türk Armatör taşıyor. 

Gıda Yardım Kongresi (FAC), küresel gıda güvenliği için katkıda bulunmak ve uluslararası olarak; gelişen ülkelerin, acil gıda ihtiyacı durumlarında tepki yeteneğini ve diğer gıda ihtiyaçlarını geliştirmek için 16 üyenin devamlı taahhütünü temsil ediyor. FAC, taraflarla beraber 'gıda yardımı kalitesini' artırmayı amaçlıyor. 

Güney Kore’nin ilk yardım yükü, İskenderun Denizcilik tarafından işletilen M/V AKDENIZ M ve M/V ANTAKYA M gemileriyle taşınıyor.  

2 bin megaton pirinç yüklü, 176 metre uzunluğa ve 29 metre genişliğe sahip M/V AKDENIZ M gemisi, bugün Gunsan Limanı'nda düzenlenen törenle Djibouti’ye uğurlandı. Törene; Güney Kore Başbakanı Lee Nak-Yeon, üst düzey yöneticiler, gemi kaptanı Hamdi Tankal ve gemi personeli katıldı.

189 metre uzunluğa ve 32 metre genişliğe sahip M/V ANTAKYA M gemisi ise, Mokpo Limanı'ndan Kenya’nın Mombasa şehrine 18 bin megaton pirinç taşıyacak.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 5.7559     EURO 6.6657     IMKB 98470     ALTIN 227,817