Anasayfa » Yaşam / Magazin / Turizm
Denizcilik sevdası 'engel' tanımıyor
Bodrum'da, 46 yıl önce dalış yaparken geçirdiği kazada görme yetisini kaybeden Cengiz Orçun, içindeki deniz sevgisini aşıladığı gençlerin denizci olarak yetişmesini sağlıyor.
Binlerce metrekare 'hayalet ağ' Çıktı
Bozcaada açıklarında son 2 yılda 466 bin 500 metrekare su altı alanı tarandı, 14 bin metrekare "hayalet ağ" olarak tarif edilen terk edilmiş ağ çıkarıldı.
Yat Yarışları: Marmaris Ergo-Mıyc Kış Trofesi
Marmaris Uluslararası Yat Kulübünün (MIYC) düzenlendiği Marmaris ERGO-MIYC Kış Trofesi'nin 1. ayak yarışları sona erdi.
Özgürlüğüne Kavuşmak İçin Gün Sayıyor
Gökçeada açıklarında başından yaralı halde bulunan caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası, Deniz Kaplumbağaları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olan İstanbul Akvaryum'da tedavi ediliyor.
Eşine Yardım İçin Gittiği Balık Tezgahı işi Oldu
İstanbul'da yaşayan Hülya Bayrak, eşine yardım etmek için gittiği balıkçı tezgahının başına geçerek, mesleği eşinden devraldı.
Rus Kıyılarına Vuran Tuhaf Yaratık
Rusya’nın Çukotka Özerk Bölgesi’ne bağlı Çukotka Yarımadası kıyılarında 3 metre uzunluğunda bir 'deniz yılanı' bulundu. Uzmanlar, bu canlının aslında ABD kıyılarında yetişen bir tür alg olduğunu belirtti.
Gemi Yolculuklarında Sağlık Rehberi
Artan gemi yolculuğu seçenekleri seyahat severlere yeni olanaklar sunuyor.
Dünyada Sadece 5 Kişide Bulunuyor
Zenginlerin son dönemdeki gözdesi arabalı yatlar oldu. Otomotiv ve deniz tutkunları için tasarlanan, birbirine takım araba ve yatların ilk örneği olarak SC 122 tarihe geçti.
Çiftçinin Sörf Tutkusu Merkez Kurdurdu
Antalya'nın Alanya ilçesinde muz yetiştiren Hayri Yenialp, arkadaşının tavsiyesiyle tanıştığı ve tutkusu haline gelen sörf için merkez kurdu.
Dünyanın En Hızlı Yatı, Balayı Çifti İçin Bodrum'da
BODRUM'a, dünyanın en büyük ve en hızlı alüminyum yatı 'Silver Fast' demir attı