Anasayfa » Yaşam / Magazin / Turizm
Pasifik Okyanusu'nun Çöp Temizleme Sistemi Hazır
Denizlerin ve okyanusların kirliliği, önemli bir problem olmaktan çıkıyor. Belki okyanusun tamamını bir anda temizlemek mümkün değil ama başlamak için somut gelişmeler hazır.
Deniz Canlıları Koruma Altında
Mart ayından bu yana devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşaatı sırasında köprünün ayaklarının oturacağı yerde Akdeniz’de koruma altında olan ’Pinna nobilis’ türü yaklaşık 1000 midye, toplanarak denizde güvenli bölgeye taşındı
Ayvalık Halkından Denizde Maden Arama Çalışmalarına Tepki
CHP Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin, Ayvalık'ta denizde maden aranmasına ilişkin yapılacak çalışmalar ile ilgili Meclis Araştırma Önergesi verdi. Şahin: "Deniz canlılarının yaşam alanı bozulacak" dedi.
Dev balinayı vinçle kurtardılar
Arjantin’de karaya vuran 10 metrelik dev bir balina iki gün kurtarılmayı bekledikten sonra, başarılı bir operasyonla denize taşındı
Çevreciler İmza Kampanyası Başlattı
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde çevreciler, bir firmanın denizde maden aramak amacıyla Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) süreci için başvuruda bulunması üzerine imza kampanyası başlattı.
İDO, Yüzen Çöp Kutusu'nu tanıttı
İstanbul Deniz Otobüsleri Genel Müdürü Hasan Üstündağ, Günde 1.5 kilogram kadar plastik poşet ve pet şişe toplama kapasitesi bulunuyor.
Çevreciler İsyan Etti
İzmir'in turistik İlçesi Foça'da deniz, sahil ve sokak temizliği yapmalarından bir gün sonra denizde görülen kirlilik çevrecileri isyan ettirdi.
Ölmüş yavrusunu nihayet bıraktı
Kanada'nın Victoria kenti açıklarında 17 gün boyunca ölmüş yavrusunu sırtında taşıyan anne katil balina nihayet yavrusunu bıraktı.
'' Saklı Cennet '' Çöplüğe Döndü
Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde 'saklı cennet' olarak bilinen 'Sardala Koyu' tatilcilerin bıraktığı çöplerle kaplandı.
Yavru Caretta Carettaların Denize Yolculuğu Başladı
Samandağ sahillerinde minik yavruların çok kısa süren yumurtadan çıkıp denize kavuşmaları üniversite öğrencilerinin ve uzmanların gözetiminde gerçekleşti.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,800