Anasayfa » Yaşam / Magazin / Turizm
Ölmüş yavrusunu nihayet bıraktı
Kanada'nın Victoria kenti açıklarında 17 gün boyunca ölmüş yavrusunu sırtında taşıyan anne katil balina nihayet yavrusunu bıraktı.
'' Saklı Cennet '' Çöplüğe Döndü
Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde 'saklı cennet' olarak bilinen 'Sardala Koyu' tatilcilerin bıraktığı çöplerle kaplandı.
Yavru Caretta Carettaların Denize Yolculuğu Başladı
Samandağ sahillerinde minik yavruların çok kısa süren yumurtadan çıkıp denize kavuşmaları üniversite öğrencilerinin ve uzmanların gözetiminde gerçekleşti.
Ekonomiye 14 ayda 160 ton atık
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının ana hizmet binasında 14 ayda 160 ton değerlendirilebilir atık toplanarak ekonomiye kazandırıldı.
'Sea Life' İstanbul'un Su Altı Kaşifleri Sahil Temizliğine Çağırıyor!
Çocuklarda çevre bilinci oluşturmak ve su altı dünyasının korunmasıyla ilgili çalışmalar yapmak için SEA LIFE İstanbul tarafından hayata geçirilen “Su Altı Kaşifleri” projesinin çocukları, bulundukları sahillerdeki atıkları toplayarak çevre ve deniz temizliği konusunda farkındalık yarattı.
Aral Gölü Yaşama Geri Döndü
Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev’in başlattığı “Asır projesi” kapsamında düzenlenen "Aral Bölgesi Balıkçılar Kongre’sinin" bu yıl dördüncüsü yapıldı
Mogan Gölü'nde İç Su Dip Temizliği Devam Ediyor
Mogan Gölü’nde bir yıl içinde temizlenen kısım ile çalışmaların devam ettiği bölüm arasındaki renk farkı ortaya çıktı. Mogan’ın bugüne kadar yüzde 55’i temizlenirken gölden çıkarılan çamurlu su miktarı 1 milyon 500 bin metreküpü geçti.
Sat Buzul Gölleri'nde Doğa Sporları Festivali Yapıldı
Hakkari'nin Yüksekova ilçesindeki 3 bin 400 rakımlı Cilo Dağlarında bulunan Sat Buzul Gölleri'nde 1. Doğa Sporları Festivali düzenlendi.
Dünya’nın İlk Açık Su Barınağı İzlanda’da Kuruluyor
SEA LIFE TRUST, dünyanın ilk Beluga Balinası Barınağı’nı kurmak üzere çığır açan bir projeye başlıyor. İki Beluga balinası, Little Grey ve Little White, 2019 ilkbaharında 6000 millik bir yolculuk ile Çin’den İzlanda’ya götürülecek.
Akdeniz'i En Çok Türkiye Kirletiyor
Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) verilerine göre, Türkiye'de 2015'de 80,8 kilogram olan kişi başı plastik tüketimi 3 yılda yüzde 11,5 arttı ve geçen yıl 90,1 kilograma ulaştı.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.5033     EURO 7.3869     IMKB 93371     ALTIN 250,902