Anasayfa » Yaşam / Magazin / Turizm
Dünyanın en büyük gemisi yola çıkıyor
MS Symphony of the Seas, 7 Nisan’da ilk turistik gemi yolculuğuna başlıyor
Adana Akyatan Gölü’nde İlk Albino Sakarmeke Görüldü
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü’nün koruması altında bulunan Adana Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında bir ilk yaşandı. Gölde binlerce sakarmekenin (Fulica atra) arasında ender rastlanan albino sakarmeke kameralara takıldı.
Deniz Suyuyla Şifa Verecek Merkez Kurulacak
Antalya'da sağlık turizmi kapsamında, deniz suyunun sağlık ve zindelik için farklı şekilde kullanıldığı "talassoterapi merkezi" kurulacak.
Yeşil Deniz Kaplumbağasına Hayat Veren Müdahale
Hatay'ın Samandağ sahilinde yüzgecinden yaralı bulunan nesli tükenme tehlikesi altındaki yeşil deniz kaplumbağa yavrusu tedavi edilerek denize bırakıldı.
IDO İlkbahar Tarifesi Başladı
“İlkbahar Tarifesi” ile Avşa, Marmara Adası, Çınarcık ve Esenköy seferlerine start veriyor.
Denizcilerden muhteşem Çanakkale videosu
UZMAR, ARKAS ve Kapt. Vlog'un Çanakkale videoları sosyal medyada rekor kırdı
Okyanus Asitlenmesi Mercan Resiflerinin Oluşumunu Engelliyor
Bilim adamları karbon emisyonlarının yarattığı okyanus asitlenmesinin mercan resiflerinin gelişimini durdurduğunu deneyle kanıtladı.
Kuş Cenneti'nin Yazlıkçıları Dönüyor
Göç eden kuşlar havaların ısınması ve buzların erimeye başlamasıyla Kars'ın Arpaçay ilçesi sınırlarında yer alan Kuyucuk Gölü'ne dönmeye başladı.
MSC Cruıses tekrar Türkiye'de
2019 yılı yaz dönemi için Ege-Adriyatik programlarında, Türkiye limanlarından İzmir ve Antalya'yı da programına dahil etti
''Nuh'un Gemisi'nde 1,5 Milyon Veriye Ulaşıldı
Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Nuh'un Gemisi Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Veri Tabanı"na 1 milyon 434 bin 234 veri yüklendi