YAT LİMANINDA YANGIN

Yat limanında yangın.

10 Nisan 2017 Pazartesi 09:43 < LİMANLAR
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, yat limanında demirli lüks motor yatta henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Alevler, çevredeki iki yata daha sıçrarken, kontrol altına alınamayan yangına karadan itfaiye, denizden ise Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı ekiplerinin müdahalesi sürüyor.

Marmaris'te yabancı bayraklı milyon dolarlık lüks yatların demirli bulunduğu yat limanındaki bir motor yatta sabaha doğru 04.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Polyester kaplı yatta alevler büyüyerek kısa sürede yanında bulunan bir motor yat ve bir yelkenli tekneye daha sıçradı. Alevleri gören çevredekiler durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Muğla Büyükşehir Belediyesi'ne ait dört itfaiye aracı yangına karadan müdahale etti. Bu arada polis ekipleri de, cep telefonuyla görüntü çekmeye çalışan vatandaşları uzaklaştırarak çevre güvenliğini aldı. Denizden müdahale ekipleri Zodyak botlarla yanan bir yelkenliyi açığa çekerek diğer yatlara sıçramasını engelledi.

Sahil Güvenlik Marmaris Grup Komutanlığı'na bağlı ekipler de durumun haber verilmesiyle yat limanına geldi. Açığa çekilen yelkenli yata su sıkılarak söndürüldü. Yanmaya devam eden iki yata ise karadan ve denizden müdahale edildi. Belediye ekipleri, kendilerinde kayıtlı bulunan kaptanları telefonla arayarak yat limanına gelmesini ve yatlarını çekmelerini istedi. Yat limanına gelen çoğunluğu yabancı uyruklu kaptan yatlarını açığa çekti. Müdahale esnasında motor yatta yangın söndürme tüpünün patlaması sonucu ise bir itfaiye eri yaralandı. Sağlık ekiplerinin ayakta tedavisi sonrası itfaiye eri görevine geri döndü.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
DÖVİZ KURLARI
USD 4.6043     EURO 5.3842     IMKB 101892     ALTIN 189,026