Anasayfa » Yelken / Tekne / Marina
Milli sporcular 2020 Tokyo Olimpiyatları'na Katılacak
Milli sporcular Nazlı Çağla Dönertaş ve Alican Kaynar, 2020 Tokyo Olimpiyatları'na katılma hakkı elde etti.
''Türkiye Optimist Takım Şampiyonası'' İzmir'de Başladı
Yelkende Türkiye Optimist Takım Şampiyonası, İzmir'in Urla ilçesinde başladı.
“8. Ege Yat Rallisi” Tamamlandı
30 teknenin katıldığı “8. Ege Yat Rallisi”nde katılımcılar 5 Ağustos’ta Setur Kaş Marina’ya demir attılar. Yelkenciler 31 saatlik seyir ile 190 deniz mili kat ettiler.
Amiral Kupası Yarışları Tamamlandı
İstanbul Yelken Kulübü tarafından düzenlenen geleneksel Amiral Kupası yarışları, 5 Ağustos Pazar günü “Sahil Güvenlik Komutanlığı Kupası” adıyla yapılan ikinci etap mücadelesiyle sona erdi
Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası 3 Yaşında
Türkiye’de bir ilk olan Deniz Kızı Ulusal Kadın Yelken Kupası’nın üçüncüsü 7, 8, 9 Eylül tarihlerinde İstanbul’da Caddebostan - Adalar parkurunda düzenlenecek. Geçtiğimiz yıllarda önemli kurumların kadın yelken takımlarının yarıştığı Kupa, bu yıl bireysel kadın sporculardan oluşan takımlara da açık olacak.
Karadeniz Uluslararası Açık Deniz Yat Yarışı’nın Finali İstanbul'da Yapılacak
Romanya-Ukrayna ve Türkiye güzergahında yapılacak Karadeniz Uluslararası Açık Deniz Yat Yarışları’nın finali İstanbul’da yapılacak.
Turgutreis’te Yelken Festivali Coşkusu Yaşandı
Beneteau’nun Türkiye distribütörü Tezmarin, 27-29 Temmuz tarihleri arasında D-Marin Turgutreis ev sahipliğinde yepyeni bir festivale imza attı.
Amiral Kupası’nda Rota Beylikdüzü’ne Döndü
İYK Yat Trofesi’nin üçüncü yarışı Amiral Kupası coğrafi rotalı iki etap halinde 4 ve 5 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek.
“8. Ege Yat Rallisi” Başladı
30 teknenin katıldığı “8. Ege Yat Rallisi”nde katılımcılar 24 Temmuz’da Bodrum’dan demir aldılar. 5 Ağustos’ta Setur Kaş Marina’da sona erecek olan Ralli’de, yelkenciler 31 saatlik seyir ile yaklaşık 190 deniz mili kat edecekler.
Dalyan Marina'da Yat Bağlama Kapasitesi Arttırılıyor
İzmir'in Çeşme ilçesinde Belediye şirketi Çeştur tarafından işletilen Dalyan Marina'nın yat bağlama kapasitesinin arttırılması için çevresel etki değerlendirme (ÇED) toplantısı düzenlendi.
DÖVİZ KURLARI
USD 6.5033     EURO 7.3869     IMKB 93371     ALTIN 250,902