Anasayfa » Yelken / Tekne / Marina
The Bodrum Cup'ın Ana Sponsoru 'Yalıkavak Marina'
Yalıkavak Marina, bu yıl 30’uncusu düzenlenen Türkiye´nin önde gelen uluslararası deniz festivali ve yelken yarışı The Bodrum Cup’ın Ana Sponsoru oldu. Yalıkavak Marina, aynı zamanda festival kapsamında bu yıl ilk defa İstanbul’da düzenlenen İstanbul Challenge’ın ise Platin Sponsoru oldu.
Rixos Sailing Cup’ta Ünlüler Buluşması
“Dostluk Kazansın” sloganı ile bu yıl üçüncüsü düzenlenen Rixos Sailing Cup Göcek 2018, 11-14 Ekim tarihleri arasında Rixos Premium Göcek’te yelken tutkunlarını bir araya getirdi.
SportsBoat Türkiye Trofesi’ni Troy / One Design kazandı
Türkiye’de ORC sistemini kullanan tek sınıf olan SportsBoat’ta 2018 Türkiye Trofesi, 14 Ekim’de KYK ev sahipliğinde düzenlenen yarışlarla tamamlandı.
İstanbul Yelken Kulübü’nde Tarihi Toplantı
İmar Barışı’ndan yararlanmak amacıyla İstanbul Yelken Kulübü’nde düzenlenen Olağanüstü Mali Genel Kurulu’na 1850 aktif üyeden 199’u katıldı. İYK’nın “işgalci” konumundan kurtulabilmesi amacıyla yapılan çalışmaların aktarıldığı toplantıda, başvuru için gerekli tutarın ödenebilmesi için üyelerin ek aidat ödemesi karara bağlandı.
The Bodrum Cup'ın Açılışı İstanbul'da Gerçekleşti
13 Ekim’de İstanbul ayağıyla başlayan Akdeniz’in en büyük deniz festivali The Bodrum Cup’ta Setur Fenerbahçe Kalamış Marina – Kınalıada – Setur Fenerbahçe Kalamış Marina etabı büyük bir görsel şölene sahne oldu.
D-Marin, ICOMIA Dünya Marinalar Konferansının Ana Sponsoru
Doğu Akdeniz’in en büyük marina zincirlerinden biri olan D-Marin, ICOMIA Dünya Marinalar Konferansı (IWMC) 2018’in ana sponsorlarından birisi oldu. 25 – 27 Ekim tarihleri arasında Atina’da gerçekleştirilecek akademi, iş ve politika dünyasından 400'den fazla delegenin katılacağı konferansın ilk gece özel kutlama resepsiyonunu da D-Marin organize edecek.
The Bodrum Cup Bu Yıl İstanbul'dan Başlayacak
30 yıldan bu yana Bodrum sularında yapılan The Bodrum Cup'ta bu yıl bir ilk yaşanacak. Gulet ve tırhandiller İstanbul Boğazı'ndaki gösterisinden sonra Ege'ye açılacak. Four Seasons Hotel sponsorluğunda 13-22 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek The Bodrum Cup İstanbul Challenge'in ardından geleneksel etkinlik 23-27 Ekim'de American Hospital desteğinde Güney Ege'de yapılacak.
Donanma Kupası Koy İçi Yarışları Tamamlandı
İYK tarafından düzenlenen 58. Yıl Donanma Kupası Koy içi Yelken Yarışları 6-7 Ekim günleri yapıldı. 148 sporcunun kayıt verdiği Optimist, 420, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarına Pazar günü IOM sınıfı da eklendi.
TAYK 2018 Trofesi, MDK Kupası İle Sona Erdi
37 teknenin kayıt verdiği TAYK-MDK Kupası Yat Yarışı’nda start hattına 36 tekne geldi. Trofe takipçilerinden Orient Express VI ile Ameera Cheese’in katılmadığı mücadele 14-18 knot’lık poyrazda gerçekleşti. IRC sınıflarında Shak Shuka 3, Fenerbahçe1-Doğuş Yelken, Palamut/CPM, Columbia Alize-Keyfim 3.5, Jumbo, Destek'te Mikro Yazılım Cenoa gruplarında birinci oldu.
Marinturk - Göcek Exclusive
Marina, Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Göcek merkezine 10 dakika uzaklıkta Poruklu Koyu'nda bulunuyor. Uluslararası Dalaman Havaalanı'na ise 20 dakika mesafede.Göcek beldesinin sahip olduğu tek doğal kumsal bu koyda bulunuyor.
DÖVİZ KURLARI
USD 5.6626     EURO 6.5275     IMKB 96455     ALTIN 222,800