Dehşet ile İlgili Flaş Açıklama... Geminin Personeli Konuştu: '' Yağcı Şizofren''

Dehşet ile İlgili Flaş Açıklama...   Geminin Personeli Konuştu: '' Yağcı Şizofren''

İnce Karadeniz gemisi Endonezya'nın Semerang limanından yükünü aldıktan sonra okyanusa açıldı. Geminin kaptanı Bora Ekşi, daha önce tartıştığı makine yağcısı Ergin A.'nın bıçaklı saldırısına uğradı. Ergin A. elindeki bıçakla kaptana yönelirken engel olmak isteyen 2 mürettebatı da yaraladı. Kaptanı kamarasının girişinde boğazından bıçaklayan saldırgan diğer mürettebatın çabasıyla etkisiz hale getirildi. Kaptan ise gemide hayatını kaybetti. Ergin A. mürettebat tarafından bağlanırken geminin rotasını adli işlemler için Sri Lanka'ya çevirdiği kaydedildi.

İnce Denizcilik'ten yapılan yeni açıklamada, "Merhum kaptanımızın ailesi tarifsiz bir acı içinde olduklarını, bir an önce kaptanımızın cenazesinin yurda gelmesini ve zanlının adli makamlara teslimini istediklerini belirtmişler" denildi.

Açıklama şu şekilde devam etti:

"Vuku bulan elim olay bildirildiği andan itibaren Ankara Arama Kurtarma ve Hindistan Sahil Güvenliği ile temasa geçilerek, öncelikli olarak yaralılara müdahale edilmesi ve gerekirse tahliyeleri için talepte bulunulmuştur. Hindistan Sahil Güvenlik ekipleri gemiye çıkarak, sağlık kontrollerini tamamlamış ve tahliyeye gerek duymamıştır. Adli işlemler ve ileri sağlık tetkiklerinin devamı için en yakın uygun liman araştırılmıştır; ülkelerin hukuki ve liman kısıtlamaları nedeniyle, tüm ilgili tarafların ortak kararı neticesinde Srilanka’nın Kolombo limanına gitmesine karar verilmiştir. Şu an gemide Hindistan Kurtarma ekipleri tarafından tavsiye edilen şekilde tutuklu bulunan şahsın neden olduğu bu elim olayın başlama nedeni sosyal medyada anlatıldığı gibi 10 Kasım anma törenleriyle ilgili değildir. Ailevi ve maddi sıkıntıları olduğu düşünülen personele, merhum gemi Kaptanımız tarafından gemide bulunulan süre içerisinde sürekli destek olunmuş, topluma kazandırılmaya çalışılmıştır. Gelişme gösterdikçe gemide kalmasına ve kontratını tamamlanmasına gemi-şirket görüşmesi sonucu karar verilmiştir"

"4 PERSONELİMİZ DE YARALANMIŞTIR"

"Geminin açık deniz seyri başladığı tarihten bir süre sonra olumsuz hareketleri tekrar nüksetmiş ve merhum kaptanımız Tele-sağlık hizmetine danışma gereği duymuş ve medikal geçmişini tele-sağlık tavsiyesi üzerine ailesinden öğrenmek için şirket ile görüşmüştür. Şirketimiz sağlıklı/doğru bilgi verebilmek için şahsın ailesiyle irtibata geçmiş olup medikal geçmişi / düzenli kullandığı ilaçlar sorulmuş ve ardından gemiye bilgi verilmiştir. Aynı gün akşamı da yağcı Ergin A.’nın kendisini iyi hissetmesi ve destek olması için merhum gemi kaptanımız tarafından ailesi aranarak konuşturulmuş ve şahsın kendini daha iyi hissettiğini bildirmesi üzerine, telefon görüşmelerini tekrarlama kararı alınmıştır. 20.12.2019 tarihinde sabah saatlerinde, Kaptan kamarasından ses gelmesi ve kapının kilitli olması üzerine, sesi duyan personel, diğer çalışanlara haber vermiş, bu sırada kaptan kamarasından çıkan Yağcı Ergin A., olaya müdahale etmek isteyen diğer personele saldırmaya başlamış ve 4 personelimiz daha yaralanmıştır. Etkisiz hale getirilen Yağcı Ergin A., başka bir personele ya da kendisine zarar vermemesi ve adli makamlara teslim edilene kadar başka bir adli suçun işlenmemesi amacıyla başında sürekli nöbetçi bulundurularak kamarada kilit altına alınmıştır"

"KOLOMBO LİMANINA DOĞRU İLERLİYOR"

"Gemimiz şu an adli işlemlere başlanabilmesi ve yaralılara ileri müdahalenin yapılabilmesi için Kolombo limanına doğru ilerlemektedir. Merhum Kaptanımız ve tüm gemi personelimizin, aile ve yakınlarının daha fazla zarar görmelerinin engellenmesi adına konunun hassasiyeti dikkate alınarak, yanlış ve yanıltıcı bilgilere itibar edilmemesi kamuoyundan arz olunur. Elim hadiseye dair detaylı bilgilendirme gemimizin 22 Aralık tarihinde Kolombo limanına varmasına müteakip, TC Srilanka Büyükelçiliği, adli makamlar ve şirket temsilcilerinin intikaline müteakip yapılacaktır"

PERSONEL DEHŞET ANLARINI ANLATTI

Hint Okyanusu'nda yaşanan dehşeti, bir gemi personeli şöyle anlattı:

"Olayları bire bir yaşadım. Yağcı şizofren. Bazen normal bir insanken, bazen boş boş bakıyor. Bundan önceki limanlarımız olan Cigading, Semerang ve Pakal'da sorunlu davranışlarda bulundu. Ama her sorunlu davranıştan sonra özür diledi ve duygu sömürüsü yaptı. 12 Aralık'ta Singapur'da yakıt ikmali için durduk. Singapur'a gelmeden önce ağlayarak 'lütfen beni indirmeyin çalışmam lazım, borçlarım var' dedi. Süvari bey (Kaptan) çok iyi bir insandı. Meslek hayatımda gördüğüm en iyi süvarilerden biri olduğunu söyleyebilirim. Süvari bey iyi niyetini kullanıp yağcıyı Singapur'da göndermedi. Çünkü Singapur'dan önce davranışları normalleşmişti. Singapur'dan yakıt aldıktan sonra son 5 gün kafa yine gitmişti.

Dün gece yemekteyken ailesini özlediğini, telefonun bozulduğunu ailesini aramak istediğini söyledi. Süvari bey bizzat abisini arayarak konuşturdu, iyi geleceğini düşünerek... Abisi telefonda şirketin kendisini aradığını, gemide ne yaptığını sordu. Olayın buradan koptuğunu düşünüyoruz. Sabaha karşı 5 gibi süvari beyin kamarasına girip bıçaklayarak öldürdü. 3'ncü kaptanın insanlara haber vermesi ve 2'nci kaptanın anonsu ile tüm gemi uyandı.

Süvari beyi öldürdükten sonra başmühendise 'sıra sana geldi' diyor. Sonra 2'nci mühendisle karşılaşıp ona saldırdı ve yanağını kesti. Daha sonra reis ve usta gemiciye saldırıp ciddi zararlar verdi.

Yangın tüpüyle köpük sıkılıp, yangın tüpüyle vurularak diğer yağcı tarafından etkisiz hale getirildi. Yaralılara hemen ilk yardım yapıldı. Hindistan Coast Guard, 12 gibi botla gemiye gelip durumu raporladı. Yaralıların durumuna baktı. Yaralıların durumu şuan iyi. Gemi şuan Sri Lanka Kolombo limanına gidiyor."

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 1
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık