Otomasyonun Denizci Talebi Üzerindeki Etkisi

Otomasyonun Denizci Talebi Üzerindeki Etkisi

Özerk gemilerin evrimi, denizci talebi, eğitim ihtiyaçları ve personel maliyetleri için önemli etkilere sahip olacaktır. Mürettebat, gemi operasyonlarındaki tipik en büyük maliyet yöneticisidir ve tipik gemi işletme maliyetlerinin neredeyse yarısını temsil eder.
Drewry'nin görüşüne göre, özerk deniz taşımacılığının alınması, pek çok endüstri gözlemcisinin beklediği kadar hızlı olmayabilir. Bunun nedenleri arasında belirsiz ekonomik etkiler, yüksek yatırım maliyetleri, gerekli düzenleyici rejim değişikliklerinin önemi , sektöre ve coğrafyaya bağlı değişken kabul oranları sayılabilir.
Bununla birlikte, gemi sahiplerine ve yöneticilerine rağmen, yarı-özerk gemilerin orta vadeli gelecekteki mürettebat gereksinimlerini planlıyor olması gerekir.
Drewry'ye göre, daha fazla otomasyonun bir sonucu olarak denizci istihdam piyasasında yapılacak muhtemel değişikliklerden bazıları, ücret yapıları, eğitim ve insan saat bekçilerine olan ihtiyacın azalmasıdır.
Denizcilerin, otomatik ortamlarda çalışmak için gerekli beceri ve deneyime sahip rolleri, prim ödemelerine hükmedecektir. Daha iyi istihdam koşulları ile birleştiğinde, bunlar genel yönetim üzerindeki rakamların azaltılmasıyla azaltılabilir olsa da, birim yönetim maliyetlerini arttıracaktır.
Otomatik sistemlerin ne kadar çabuk yerine getirildiğine bağlı olarak, bir denizci arz gecikmesi maliyet artışlarına neden olabilir. Belirli teknoloji ile ilgili beceri setleri için talep artışı ile bu denizcilerin mevcut arzları arasında uzun bir gecikme olursa ücret enflasyonu artacaktır. Bu nedenle, gemi yöneticilerinin gelecekte yeterli vasıflı işgücünün mevcut olmasını sağlamak için eğitim stratejilerine sahip olmaları gerekecektir.
Darboğazları eğitme ve artan destekleme oranları
Bununla bağlantılı olarak, eğitim darboğazları tedarik ve maliyet baskılarına katkıda bulunabilir. Bu nedenle, şirketlerin dijital sistemler bilgisi gerekli olduğunda ve sadece birkaç uzmanlık rolü ile sınırlı olmadıkça, yeterli sayıda BT okuryazar denizciyi nereden alabileceklerini düşünmeleri gerekebilir. Drewry, bunun için üniversite kurslarının ilgili eğitimi sağlamak için tasarlanması ve onaylanması gerektiğini belirtti.
Upskilling, yedekleme insanlık oranlarını artırabilir. Becerileri daha düzenli bir şekilde güncel tutmak için eğitim süresinin arttırılması gerekebileceği göz önüne alındığında, bu oran erkek oranını etkileyecektir. Drewry, artan otomasyonun,% 2'lik toplam yedekleme oranlarında bir artışa yol açabileceğine inanıyor, bu da karayolunda artan eğitimi ve mürettebat değişiklikleri gerçekleştiğinde gemi sistemlerine daha fazla alışma süresini yansıtacağını düşünüyor.
Dijital sistemler insan saat bekçileri için olan ihtiyacı güvenilir bir şekilde azaltabilseydi, dinlenme saatleri daha az önemli olurdu. Gemideki kalan insan elemanı, gemiyi potansiyel olarak daha az destekle çalıştırabilir, çünkü güverte memuru sayısı, belirli saatlerde gereken dinlenme miktarına göre belirlenir.
Drewry , “Bu nokta, otomasyonun mevcut ekonomik faydalarının özellikle belirsiz olduğunu, çünkü gemilerin, en azından çoğu ticari filo gemileri için büyük sermaye maliyetlerine neden olacak tüm sistemleri çoğaltması gerekeceğini söylüyor.
Dijitalleşmenin etkileri hakkındaki raporların arka planında ve denizde işgücüne yönelik talebin azaldığını varsaydığına göre, “gençlerin denizciliği bir kariyer olarak görmeleri daha az olası olabilir”.
“Armatörler ve yöneticiler için, denizcilik mesleklerinin olumlu faydalarını sürdürmek ve ihtiyaç duydukları sürece emek almaya devam etmelerini sağlamak için dikkatli olmaları gerekiyor.”

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yükleniyor
yukarı çık